Spilveni

Bez šaubām, Jūs esat dzirdējis, cik svarīgs miega kvalitātei un veselībai ir labs spilvens. Nepareizais spilvens var būt vienkārši neērts, bet var radīt arī nopietnākas problēmas – stīvumu, tirpšanu un sāpes. Lonas.lv apkopojis svarīgākos padomus, kā izvēlēties savām vajadzībām piemērotāko spilvenu. Lasiet tālāk!

Ortopēdiskais vai “parastais” spilvens – kurš labāks?

Atbilde ir vienkārša – ortopēdiskais spilvens neizdziedēs mugurkaula sāpes, ko rada slimība vai deformēšanās, taču ievērojami atvieglos gulēšanu cilvēkiem, kuriem šādas problēmas ir. Ortopēdiskie spilveni ir dažādi, tāpēc, ja nezinat, kā izvēlēties sev piemērotāko, Jums var palīdzēt fizioterapeits vai ģimenes ārsts. Savukārt kvalitatīvi ne-ortopēdiskie spilveni ir lieliski piemēroti veseliem cilvēkiem, kuri nesūdzas par diskomfortu mugurā vai kaklā.

Kāds spilvens atbilst Jūsu iecienītajai gulēšanas pozai?

Labi spilveni pielāgojas jebkurai gulētāja pozai. Ja Jūs neesat no tiem cilvēkiem, kas visu nakti grozās, bet lielākoties guļ vienā pozā, tad izvēlieties kādu no spilveniem, kas ir piemērots konkrētām pozām:

  • uz muguras – piemērots diezgan plāns spilvens, kas ļauj saglabāt taisnu mugurkaulu (laba izvēle būs memory putas);

  • uz vēdera – izvēlieties iespējami plānāko spilvenu, jo gulēšana uz vēdera rada lielu slodzi mugurai, tāpēc tā jācenšas saglabāt iespējami taisna;

  • uz sāniem – piemērotākais būs ciets spilvens ar speciālu pacēlumu, kas palīdz ausi turēt iespējami tālāk no kakla. Ja ir grūti noturēt taisnu mugurkaula lejas daļu, pamēģiniet nelielu spilventiņu turēt starp ceļgaliem.

Nepieļaujiet tipiskāko kļūdu, guļot uz spilvena!

Lielākoties cilvēki kļūdās nevis izvēloties nekvalitatīvu spilvenu, bet gan guļot uz pārāk augsta vai zema spilvena, lai arī tas ir ļoti labs pats par sevi. Rezultātā veidojas dubultzods, ar laiku sāk sāpēt kakla un plecu zona. Spilvens jāizvēlas tik augsts, lai, noguļoties uz sāniem, tas aizpildītu tukšo vietu starp kaklu un gultu, bet mugurkauls visā garumā (līdz pat galvas centram) paliktu iespējami taisns, nevis saliecies uz augšu vai leju.

Vai spilveni kalpo gadu desmitiem?

Tāpat kā matracis un sega, spilvens diemžēl nevar kalpot paaudžu garumā. Kā zināt, ka tas jānomaina? Salokiet spilvenu uz pusēm. Ja tas ātri vien atlokās atpakaļ, tad viss ir kārtībā. Ja ne, tad laiks jaunam spilvenam, jo esošais ir izgulēts. Spilveni piesaista putekļu ērcīti un citus mikroskopiskus kaitēkļus. Izvairīties no tiem un paildzināt spilvena mūžu palīdzēs higiēna un telpu kopšana:

  • vēdiniet telpas;

  • uz spilvena guliet ar tīriem matiem;

  • dienas laikā pārsedziet spilvenu ar pārklāju;

  • regulāri mazgājiet spilvena pārvalku.

Meklējot visērtāko spilvenu, ieskatieties Lonas.lv! Lietuviešu uzņēmuma piedāvājumā ir augstas kvalitātes ortopēdiskie spilveni, izcili parastie spilveni, spilvens ceļojumiem, kā arī skaisti dekoratīvie spilveni dažādās krāsās.
Spilvens MEDA
No 52,00 €
65,00 €
-20%

Īpašas formas ortopēdiskais spilvens

Memospace®

Dabiskas linu šķiedras

Spilvens LYRA
No 60,00 €
75,00 €
-20%

Klasiskas formas ortopēdiskais spilvens

"Talalay" latekss

Dabiskas linu šķiedras

Spilvens NORA
No 60,00 €
75,00 €
-20%

Klasiskas formas ortopēdiskais spilvens

Memospace®

Dabiskas linu šķiedras

Spilvens MINI NORA
No 32,00 €
40,00 €
-20%

Ceļojumu spilvens
Memospace®
Dabiskās linu šķiedras

Spilvens VIOLA
No 50,00 €

Atsvaidzinās ikvienas

guļamistabas interjeru

Spilvens GAMA
No 50,00 €

Izmērs: 80 x 80

Spilvens GAMA
No 35,01 €

Izmērs: 40 x 80

Spilvens GAMA
No 28,00 €

Izmērs: 40 x 60

Spilvens GAMA
No 45,00 €

Izmērs: 50 x 90

Spilvens GAMA
No 18,00 €

Tiek izgatavots pēc pasūtījuma no jūsu izvēlēta auduma

Izmērs: 40 x 40

Spilvens BOSS
No 50,00 €