5 padomi, kuri palīdzēs uzlabot bērnu miegu

5 padomi, kuri palīdzēs uzlabot bērnu miegu

Kaut arī bērns, kurš guļ saldi un mierīgi, ir visu vecāku sapnis, realitātē daudzi saskaras ar dienu pēc dienas nomokošu bezmiega nakšu problēmu. Bērniņu sliktam miegam var būt daudz iemeslu, taču ir svarīgi atcerēties, ka katram no tiem ir risinājums. LONAS miega eksperti un SALDA MIEGA KLUBA vēstnieki dalās ar 5 vienkāršiem padomiem, kuri palīdzēs uzlabot bērnu miegu.

1. Silts piens ar medu – lai mazulis atslābinātos.

Silta piena un medus kombinācija atslābina ķermeni, palīdz bērniņam nomierināties un vieglāk aizmigt. Turklāt piena sastāvā ir aminoskābe triptofāns un kalcijs. Triptofāns uztur nepieciešamo miega hormona melatonīna daudzumu, bet kalcijs palīdz smadzenēm triptofānu labāk absorbēt.

Ja pienam pievienosiet arī karotīti medus, dzēriens ne tikai kļūs saldāks, bet tādā veidā arī paātrināsies aminoskābes ceļojums līdz vajadzīgajiem mazuļa nervu sistēmas punktiem.

2. Ferbera metode – lai veicinātu patstāvīgu bērna miegu.

Miega pētnieka Ričarda Ferbera [Richard Ferber] vārdā nosauktā, viņa paša izstrādātā metode ir balstīta uz miega rutīnas svarīgumu. Kā apgalvo zinātnieks, problēma, ar kuru saskaras lielāka daļa vecāku, ir tā, ka vakars mazulim var radīt bailes. Bērnu biedē tumsa, šķiršanās no vecākiem, miegs vienam pašam savā gultiņā. Šī iemesla dēļ ir svarīgi izstrādāt patīkamu miega rutīnu un naktsmieram katru dienu gatavoties ar prieku. Ja ik vakaru, kad bērns būs apgūlies gultiņā, nodziedāsiet miega dziesmiņu vai palasīsiet pasaku, miegs mazulim asociēsies tikai ar pozitīvām izjūtām.

Cits svarīgs miega eksperta padoms – bērnam savā gultiņā jāiemieg patstāvīgi. Zinātnieks iesaka, ka pēc sagatavošanās miegam bērnu vajadzētu noguldīt gultiņā un atstāt viņu aizmigt vienu. Ja mazulis raud, atnāciet istabā, paglāstiet viņam galviņu, vēderiņu, parādiet, ka vecāki ir blakus, taču neņemiet bērnu rokās. Pētnieks ievērojis, ka pirmās dienas mēdz būt grūtākas, taču pozitīvas miega rutīnas pārmaiņas pamanīsiet jau pēc nedēļas.

Tiesa, šo metodi var izmantot tikai bērniem, sākot no 6 mēnešu vecuma. Jaundzimušajiem iemigšanai ir obligāta vecāku palīdzība.

3. Midzinātājs – lai miegs būtu drošs.

Bērnu miega speciālisti apgalvo, ka jaundzimušo gultiņai būtu jāstāv vecāku istabā, taču jau no viena gada vecuma ieteicams mazuli pārcelt uz atsevišķu istabu. Ir pierasts, ka šajā pārmaiņu laikā bērniem iemigt bieži vien palīdz drošības sajūtu radoša iemīļotā rotaļlieta.

Visjaunākais izgudrojums – speciāli vieglākam bērnu miegam izstrādāta rotaļlieta, ko sauc par midzinātāju. Tāda veida rotaļlietas var izdot visdažādākās skaņas, kas palīdz bērniem ātri iemigt, piemēram, skaņas, kādas dzirdamas mātes miesās, miega dziesmiņas, dabas melodijas, simfonisko mūziku, balto troksni un citas.

Daudzās šāda tipa rotaļlietās ir integrēts arī sensors. Kad bērns pamostas un sāk raudāt, rotaļlieta automātiski ieslēdzas un nomierina mazuli.

4. Ūdens terapija – lai nomierinātos.

Ūdens nomierina ne vien pieaugušos, bet arī mazuļus. Ar tā palīdzību bērniņi var vieglāk atslābināties un sagatavoties kvalitatīvam nakts miegam. Pētījumi rāda, ka ūdens terapija palīdz arī samazināt nepatīkamās izjūtas, kādas izraisa vēdera kolikas.

Jaundzimušo ieteicams vannot neilgi, aptuveni 5–7 minūtes. Bērnam augot, šo laiku var pagarināt. Izvēlieties speciālas bērnu vanniņas – tajās bērns jutīsies drošāk, bet vecākiem vannot bērnu būs ērtāk.

5.Autiņi palīdz iemigt mierīgi

Jūs tas izbrīnīs, bet pirms simtiem gadu izmantotais bērnu ietīšanas veids atkal ir populārs. Tomēr mūsdienu autiņi atšķiras no tiem, kādus lietoja mūsu vecvecāku vecāki. Tagadējie autiņi radīti pēc speciāla dizaina, ar kura palīdzību bērna rociņas tiek maigi piespiestas pie ķermenīša, bet kājas tiek atstātas brīvas. Tādējādi mazulis var gulēt dabiskā vardulēna pozā.

Autiņi bērnam sniedz omulību un ļauj ātrāk iegrimt kvalitatīvā miedziņā. Turklāt tie pasargā no jaundzimušajiem raksturīgiem refleksiem, kuri bieži viņus pašus pamodina.

Uzlabot bērnu miegu – ikviena vecāka uzdevums

Kvalitatīvs un mierīgs bērna miegs svarīgs ne vien normālai viņa attīstībai, bet arī tam, lai saglabātu vecākiem labu noskaņojumu un pašsajūtu. Ja esat saskārušies ar ilgu bezmiega nakšu problēmu – lasiet, interesējieties un izmēģiniet arvien jaunas metodes, kuras varētu uzlabot bērniņu miegu. Viena no tām noteikti palīdzēs!

Vairāk padomu saldam miegam LONAS FACEBOOK grupā: SALDA MIEGA KLUBS