8 padomi, kā izveidot pareizu guļamistabas vidi

LONAS - Gero miego klubas

Tautas gudrība saka – kā sev uzklāsi, tā izgulēsies. Šis teiciens noteikti ir spēkā, runājot par guļamistabu. Tās iekārtojums, matrača, spilvena, gultasveļas, temperatūras vai pat augu izvēle stipri ietekmē mūsu katras dienas miega kvalitāti. Šī iemesla dēļ SALDA MIEGA KLUBA eksperti dalās ar 8 padomiem, kā izvēlēties piemērotus guļamistabas elementus un nodrošināt kvalitatīvu naktsmieru.

1. Matracim jāpielāgojas jums, nevis jums – matracim.

Kvalitatīvs matracis ir viens no vissvarīgākajiem miega faktoriem. Ja būsiet izvēlējušies jums personiski nepiemērotu izstrādājumu, varat saskarties ne tikai ar nekvalitatīva miega vai noguruma problēmām, bet arī ar muguras, plecu, jostasvietas sāpēm, locekļu tirpšanu. Tāpēc ir svarīgi atcerēties – matracim ir jāpielāgojas jūsu ķermenim, nevis jums – matracim. Ja, apgūlušies gultā, meklējat izgulētas vietas, lai varētu ērtāk iekārtoties, tā jau ir zīme, ka pienācis laiks mainīt matraci.

SALDA MIEGA KLUBS - 8 padomi, kā izveidot pareizu guļamistabas vidi

Izvēloties jauno, ņemiet vērā savas ķermeņa īpatnības, tādas kā svars, augums un ķermeņa uzbūve. Turklāt iesakām izvēlēties matračus, kas izgatavoti no gaisa caurlaidīga materiāla. Tādā veidā samazināsiet putekļu ērcīšu un dažādu mikroorganismu uzkrāšanās risku. .

2. Labs spilvens – katram citāds.

Spilvenam, tāpat kā matracim, ir pareizi jāpielāgojas jūsu ķermenim. Tātad, to izvēloties, jums jāpievērš uzmanība tā augstumam un cietībai. Tiem, kuri parasti guļ uz muguras, ieteicams izvēlēties zemu, vidēji cietu spilvenu. Savukārt tiem, kuri guļ uz sāniem, vispiemērotākais ir ciets un diezgan augsts spilvens, bet, ja lielāko daļu nakts pavadāt uz vēdera, izvēlieties mīkstāku.

SALDA MIEGA KLUBS - 8 padomi, kā izveidot pareizu guļamistabas vidi

Cits svarīgs aspekts, izvēloties spilvenu, ir sastāvs. Pašlaik vispopulārākie ir viskoelastāna spilveni, kā arī lateksa un ortopēdiskie spilveni. Šāda tipa izstrādājumi lieliski pielāgojas galvas formai, turklāt tiem piemīt antibakteriālas īpašības.

3. Kvalitatīvam miegam – tikai dabiski audumi.

Vēlēdamies izveidot ideālu vidi guļamistabā, neaizmirstiet, ka svarīgi ir ne tikai tas, uz kā guļam, bet arī tas, ar ko apklājam savu ķermeni. Ja būsim izvēlējušies mums nepiemērotu vai nekvalitatīvu gultasveļu, varam saskarties ar līdz tam nepieredzētām ādas problēmām, niezēšanu, alerģiju, pastiprinātu svīšanu. Piemēram, ja guļam ar sintētiska auduma gultasveļu, mūsu ķermenim kļūst grūti elpot, sākam vairāk svīst, bet audums nespēj uzsūkt ķermeņa izdalāmo mitrumu. Šī iemesla dēļ ne tikai pasliktinās miega kvalitāte, bet arī rodas risks, ka gultasveļā sāks vairoties kaitīgi mikroorganismi, pastāvīgi būs nepatīkama smaka.

Ja vēlamies, lai audums nekairinātu ādu un ļautu gulēt ciešā miegā, ieteicams izvēlēties dabiskas izcelsmes materiālus, tādus kā vilna, kokvilna, lins. Šiem audumiem ir laba gaisa caurlaidība un mitruma uzsūkšanas spēja. Turklāt linam raksturīgas arī antibakteriālas īpašības – tajā nevairojas putekļu ērcītes. Šī iemesla dēļ lins lieliski der arī alerģiskiem cilvēkiem.

SALDA MIEGA KLUBS - 8 padomi, kā izveidot pareizu guļamistabas vidi

4. Guļamistabas temperatūra – par dažiem grādiem zemāka.

Zinātnisku pētījumu un novērojumu laikā pierādīts, ka optimālā temperatūra guļamistabā ir 16–18 grādu. Tādu temperatūras režīmu nosaka mūsu fizioloģija. Ik vakaru, tuvojoties gulētiešanas laikam, mūsu ķermeņa temperatūra pakāpeniski krītas. Šī iemesla dēļ, ja mazliet atdzesēsim guļamistabu, mums iemigt būs tikai vieglāk.

Tātad, pirms miega rekomendējam vismaz uz dažām minūtēm atvērt logu un izvēdināt guļamtelpu. Tā mēs to ne tikai atdzesēsim, bet arī ielaidīsim svaigu gaisu, kurš ļaus vieglāk nomierināties un atslābināties.

5. Guļamistabā – krēsla.

Vakarā, gatavojoties miegam, mūsu ķermenim palīgā nāk melatonīns – hormons, kurš atbildīgs par mūsu miegu. Melatonīna ražošanu veicina tumsa un diennakts tumšais laiks, bet tā izstrādei vislielākais traucēklis ir intensīva gaisma. Šī iemesla dēļ guļamistabā ieteicams izmantot tikai neintensīvu, blāvu gaismu vai regulējama virziena apgaismošanas ierīces.

Ja jūs dzīvojat pilsētā un pa guļamistabas logiem pastāvīgi acīs spīd ielas apgaismojums, iesakām iegādāties gaismu necaurlaidīgus nakts aizkarus, žalūzijas vai ruļļu žalūzijas.

SALDA MIEGA KLUBS - 8 padomi, kā izveidot pareizu guļamistabas vidi

6. Esiet gudrāki par troksni.

Nevienam nav noslēpums, ka viens no vislielākajiem miega ienaidniekiem ir troksnis istabā. Reizēm to nosaka apkārtējās vides faktori, tādi kā līdzās esošie dzelzceļš, lidosta, šoseja vai vienkārši – kaimiņi, kuriem patīk ballītes. Tiesa, nereti par trokšņa avotu kļūst blakus guļošā dzīvesbiedra krākšana vai zobu griešana.

Ja esat saskārušies ar trokšņa problēmu, rekomendējam izmēģināt speciāli cīņai ar šādiem traucējumiem izstrādātus ausu aizbāžņus. Mūsdienu aizbāžņi ne tikai ievērojami samazina apkārtējo troksni, bet arī ir ērti un droši lietojami.

7. Pareizi izvēlēti augi saglabās gaisu svaigu un tīru.

Bieži saskaramies ar problēmu, ka, pat pēc istabas izvēdināšanas pirms gulētiešanas, svaiguma un tīrības sajūta tajā zūd diezgan ātri. Taču šo problēmu var atrisināt vienkāršā un skaistā veidā – ar pareizi izvēlētiem istabas augiem.

SALDA MIEGA KLUBS - 8 padomi, kā izveidot pareizu guļamistabas vidi

Starp augiem, kuri visefektīvāk attīra gaisu, jāmin spatifīla, kuru sauc arī par miera liliju, paparde un efeja. Savukārt lavandu, gardēniju vai jasmīnu smaržas var palīdzēt saīsināt iemigšanas procesu.

8. Spilgtas un intensīvas krāsas – aiz guļamistabas durvīm.

Visbeidzot, ir svarīgi saprast, ka mūsu miega kvalitāti ietekmē arī tādi apkārtējās vides faktori kā krāsas. Intensīvi toņi guļamistabā var radīt spriedzi, nemieru, traucēt miega kvalitātei. Šī iemesla dēļ guļamtelpai iesaka izvēlēties gaišas, mierīgas un harmoniskas krāsas, piemēram, maigi zilganu, zaļganu vai brūnganu.

Rinkdamiesi kambario koloritą atkreipkite dėmesį ir į langų poziciją. Jei jie yra nukreipti į šiaurę ar vakarus, rekomenduojama rinktis šiltesnes spalvas. Jei – į rytus arba pietus, tuomet galima nevengti ir kiek šaltesnių atspalvių.

Guļamistabas vide – tikai miegam un atpūtai

Izvēloties istabas kolorītu, pievērsiet uzmanību arī logu novietojumam. Ja tie vērsti pret ziemeļiem vai rietumiem, ieteicams izvēlēties siltākas krāsas. Ja pret austrumiem vai dienvidiem, tad var arī nevairīties no mazliet aukstākiem toņiem.

Vairāk padomu saldam miegam FACEBOOK grupā: SALDA MIEGA KLUBS