Kā ikdienā kopt matraci?

Kā ikdienā kopt matraci?

Daudzi no mums labi zina, ka ērts matracis ir garantija labas miegam un možam rītam. Bet tikai nedaudz cilvēku padomā par to, ka mēs ērti aizmiegam katru nakti: kad esam veseli, kad guļam ar temperatūru, kad ārā ir vēss, mājās mitrs, ārā ir karsts, bet mājās – sauss. Mēs esam pārliecināti, ka pareizi kopjot, matracis nodrošinās pareizu mugurkaula stāvokli un vienmēr būs tīrs. Tātad, ko darīt un kā pareizi kopt matraci, lai šis pēc iespējas ilgāk būtu kā jauns un nodrošinātu to komfortu, par kādu sapņojat?

Matraču veidi un kalpošanas laiks

Matrači var būt gan ar atkarīgām (“bonnel” tipa), gan ar neatkarīgām atsperēm. Matrači ar atkarīgām atsperēm ir ekonomiskāki, bet atsperes nav aizsargātas, tāpēc šādi matrači parasti nolietojas ātrāk. Saskaņā ar matraču struktūras teoriju „bonnel” tipa atsperu matrači, nezaudējot savas īpašības, parasti kalpo 4–6 gadus. Matrači ar neatkarīgām atsperēm (pocket) saglabā funkcionalitāti apmēram 10 gadus, bet bezatsperu matracis no LATEKSA vai VISKOELASTĀNA var kalpot pat 15 gadus. Taču nepareiza kopšana var radīt problēmas un jebkurš matracis daudz ātrāk zaudēs sava īpašības.

Kā pareizi kopt matraci?

  1. 3 MĒNEŠU NOTEIKUMS
  2. KOPŠANA
  3. VĒDINĀŠANA
  4. MATRAČA PAPILDU AIZSARDZĪBA

1. 3 mēnešu noteikums

Jūs, iespējams, esat dzirdējuši, ka, lai saglabātu matrača formu un pareizu atbalstu, nepieciešams laiku pa laikam to apgriezt uz otru pusi. Tas nav mīts, jo laika gaitā un matracim tajās pašās vietās ieņemot mūsu ķermeņa fizioloģiskos izliekumus, tās paliek mīkstas un veidojas izciļņi. Tas saistīts ar to, ka matracis maksimālo slodzi saņem tajās pašās vietās un rodas nevienmērīgs nolietojums – vairāk izgulētas matrača vietas kļūst mīkstākas, savukārt mazāk izgulētas – paliek nemainīgas. Tātad šāda nolietojuma dēļ sāk veidoties izciļņi.

Lai saglabātu matrača funkcionalitāti, ieteicams to regulāri apgriezt uz otru pusi un mainīt galus. Ja matracis ir divpusējs, jūs varat nebaidīties, ka apgriežot matraci, mainīsies tā cietība vai tehniskās īpašības. Ja matracis ir vienpusējs, ieteicams vienkārši mainīt matrača galus, jo apgriežot uz otru pusi, var likties, ka tas ir pavisam cits matracis. Tomēr, ja tas miega laikā jums nerada neērtības, jūs varat matraci arī apgriezt.

Ieteicams matraci apgriezt uz otru pusi/mainīt galus reizi 3 mēnešos. Ja matracis ir divpusējs, ieteicams ievērot šādu secību:

LONAS - Kā ikdienā kopt matraci

Vienpusējus matračus ieteicams vienkārši mainīt galus ik pēc 3 mēn., vai arī, ja jums der matrača otra puse, var apgriezt uz otru pusi.

LONAS - Kā ikdienā kopt matraci?

2. Kopšana

Šķiet, ka vakaros pēc dušas mēs ielecam gultā un aizmiegam, tāpēc gulta un guļamistaba ir vistīrākā vieta mājās. Dažādās fotogrāfijās palielinātā izmērā, ar kurām sociālajos tīklos dalās zinātnieki un draugi, kurās var redzēt putekļu ērcītes, ir tikai ražotāju iebiedēšana, kam nebūtu jāpievērš uzmanība. Diemžēl, arī mums ir skumja ziņa: matračos var atrast ne tikai putekļu ērcītes , bet arī atmirušas ādas šūnas, matus, sviedrus, citādus traipus. Un ja vēl mums ir mājdzīvnieki... Nav nekāds noslēpums, ka putekļu ērcītes barojas ar to, ko mēs atstājam gultā. Mēs varam izārdīt šo noslēgto ciklu, tikai pienācīgi rūpējoties par savu matraci.

Ja vēlaties, lai matracis ne tikai nodrošinātu veselīgu un brīnišķīgu miegu, bet arī tīrības sajūtu, speciālisti iesaka matraci tīrīt. Labākie matraču ražotāji par to parūpējas jau iepriekš – ražo matračus ar noņemamu un mazgājamo pārvalku. Lai gan visi putekļi, putekļu ērcītes un netīrumi uzkrājas matrača dziļajos slāņos starp atsperēm, kurus praktiski nav iespējams sasniegt, tomēr kaut kādus netīrumus var viegli iztīrīt arī mājas apstākļos. Putekļsūcējs dziļo virsmu tīrīšanai būtu ideāls variants, bet, ja tāds jums nav, varat izmantot arī parasto putekļsūcēju ar uzgali mēbeļu tīrīšanai. Rūpīgi iztīriet abas matrača puses, lai novērstu virsējo putekļu kārtu, dzīvnieku spalvu, laika gaitā uzkrājušās atmirušas ādas šūnas un uz virsmas esošas putekļu ērcītes. Traipus, kurus nevar novērst putekļsūcējs, jānotīra ar mitru drānu vai ar karstu tvaiku. Pārlieku nesamitriniet matrača virsmu, jo matračiem nepatīk mitrums un tos grūti izžāvēt, tāpēc pēc šādas tīrīšanas intensīvāk vēdiniet telpu.

3. Vēdināšana

Lai novērstu putekļu uzkrāšanos matracī, kā arī “iedzīvotāju” rašanos uz tā virsmas, ieteicams matraci regulāri izvēdināt vismaz ik pēc pāris mēnešiem. Ja esat iegādājušies jauno matraci, izklājiet to uz gultas un labi izvēdiniet istabu. Jaunam matracim, tāpat kā citiem jauniem priekšmetiem, piemīt specifiska smarža, tāpēc iesakām ļaut matracim piesātināties ar svaigu gaisu. Nebaidieties pat ziemā uz dažām stundām atstāt atvērtu guļamistabas logu, lai matracis varētu izvēdināties. Reizi gadā matraci ieteicams noņemt no gultas pamatnes un iznest ārā. Ja jūs dzīvojat privātā mājā, to izdarīt būs vieglāk. Ja jūs dzīvojat dzīvoklī, novietojiet to pret sienu vismaz uz 2–3 stundām balkonā. Tas palīdzēs matracim izvēdināties, atbrīvoties no putekļiem, iztvaicēt uzkrāto mitrumu, novērst pelējuma rašanos un uzlabot matrača termoregulējošās īpašības.

4. Matrača papildu aizsardzība

Ja vēlaties, lai matrača kopšana radītu mazāk problēmu, pirms matrača iegādes pajautājiet par to. Tirdzniecības pārstāvji jums paskaidros, kā tīrīt un uzkopt dažādu veidu matračus. Tāpat apsveriet VIRSMATRAČA iegādi. To tīrīt un mazgāt ir daudz vieglāk nekā pašu matraci, turklāt jūs varat viegli pagarināt matrača kalpošanas laiku. Vienkārši ik pēc diviem mēnešiem ievietojiet matrača pārvalku veļas mašīnā, tādejādi nodrošinot savu miegu tīru un svaigu. Mūsdienās tiek piedāvāts liels matraču klāsts: matracis, kas ir piemērots, lai padarītu to cietāku vai mīkstāku, izgatavots no porolona vai viskoelastīgā materiāla. Iegādājoties virsmatraci, jūs saņemsiet divus vienā: praktiskumu un vēl saldāku miegu.

Novērojiet sava miega kvalitāti

Katram matracim miega laikā pareizi jāatbalsta mugurkauls un jāļauj atpūsties muskuļiem. Taču galu galā katrs matracis laika gaitā zaudē savas pamatīpašības un vairs nespēj nodrošināt atbilstošu funkcionalitāti. Ja arī jūs pareizi kopjat matraci, pienāk laiks, kad tajā esošie materiāli deformēsies un zaudēs savas īpatnības, tāpēc neizbēgami būs jāsāk meklēt jaunu pamatni miegam. Lai savlaicīgi atbrīvotos no vecā matrača un izvairītos no hroniskās veselības komplikācijām, novērojiet sava ķermeņa un organisma reakciju uz miegu. Ja esat pamanījuši, ka miegs kļuvis ne tik dziļš, jūtat pastāvīgu nogurumu, naktīs paliek karsts, no rītiem sākas sāpes ķermenī un tas turpinās vairākas nedēļas, tas nozīmē, ka ir pienācis laiks mainīt matraci.

Neriskējiet ar savu veselību un neguliet uz vecā, izgulētā matrača, kas vairs nesniedz pietiekamu atbalstu un vienkārši vairs nespēj nodrošināt mierīgu un kvalitatīvu atpūtu. Mūsu ķermenis ir labākais miega rādītājs, tāpēc, ja jūs jūtat pat vismazākās negatīvas miega izmaiņas, nekavējoties iegādājieties jaunu MATRACI un ļaujiet sev atkal baudīt brīnišķīgu nakts miegu un aizraujošu rītdienu!