Kā pareizi kopt gaišo un tumšo gultas veļu? Padomi, kas nav atrodami tehniskajā dokumentācijā

Ir vispārzināms, ka gultas veļa guļamistabā – ne tikai komforta, bet arī interjera sastāvdaļa, kas uzlabo telpas estētiku, tāpēc gan kvalitatīva miega, gan produkta izskata izturīgumam nepieciešamas zināšanas un pūles.

Tīra, patīkami smaržojoša gultas veļa – atpūta ķermenim un prātam pēc aktīvas un smagas darba dienas, tajā ir daudz patīkamāk gulēt, tāpēc speciālisti iesaka gultas veļu mazgāt regulāri un atkarībā no dzīvesveida ik pēc 1–3 nedēļām.

Kaip prižiūrėti šviesių ir tamsių spalvų patalynę? Patarimai, kurių nerasite techninėje etiketėje - LONAS HOME - lonas.lt

Grezna, ekskluzīvo audumu gultas veļa ne tikai sagādā īpašu baudu miega laikā, bet arī ir kā guļamistabas interjera rotājums, tāpēc svarīgi par to pienācīgi rūpēties, lai ievērojamas investīcijas kvalitatīvā miegā un guļamistabas skaistumā daudzus gadus ieviestu mājīgumu un iepriecinātu.

Lai gan rūpēties par bagātīgajiem gultas piederumiem nav pārāk grūts uzdevums, tomēr ir vērts vienmēr atcerēties, ka augtas kvalitātes materiāliem un izejvielām, kas ir audzētas īpašos apstākļos, ir nepieciešama arī atbilstoša kopšana. Tā kā mēs uzglabājam un rūpējamies par greznāku apģērbu, tā jums ir jāuzglabā arī greznāki gultas piederumi. Lūk, daži padomi, kā mazgāt gultas veļu, un baudiet brīnišķīgu nakts miegu!

“Lonas”, UAB komanda daudz laika velta savu produktu testēšanai un izmantošanai ikdienas dzīvē, lai saviem klientiem izveidotu un sniegtu atbilstošas kopšanas instrukcijas. Gultas veļa tiek šūta no Premium klases 100% kokvilnas satīna audumiem - vienkrāsas un raibaudumu digitālās drukas tehnoloģija.

Gultas veļas kopšana, mazgāšana un žāvēšana. Lielākās gultas veļas kopšanas kļūdas

  • Izlasiet visas etiķetes, lai pārliecinātos, ka gultas piederumam nav īpašu mazgāšanas vai kopšanas prasību.
  • Tāpat kā drēbes, sašķirojiet veļu pēc krāsas.
  • Pēc žāvēšana augstā temperatūrā audumi no dabīgām šķiedrām saburzās, saraujas un pāržūst, tādejādi tas vājina auduma faktūru. Ja vēlaties, lai gultas veļa kalpotu pēc iespējas ilgāk, no veļas mazgājamās mašīnas to izvelciet mitru un žāvējiet dabiski.
  • Nepārslogojiet veļas mazgājamo mašīnu. Veļai brīvi jāgriežas veļas mašīnas iekšpusē, lai veļa tiktu izmazgāta un izskalota kvalitatīvi.
  • Nemazgājiet kokvilnas satīna gultas veļu kopā ar dvieļiem. Uz mīkstākas un rupjākas virsmas berzes laikā var izveidoties pūkas bumbiņas.
  • Mazgājot spilgtas krāsas veļu, pārliecinieties, vai veļas mazgājamā mašīnā nav palicis pārāk daudz balināšanas līdzekļa, kas var izbalināt krāsas.
  • Premium kokvilnas satīns ir delikāts audums un tam nepieciešama daudz rūpīgāka kopšana, tāpēc vislabāk šādu gultas veļu mazgāt atsevišķi, lai mazgāšanas laikā virsmas nesaskartos ar citiem krāsainiem un rupjākiem audumiem.
  • Mazgājot zīda un kokvilnas satīna gultas veļu, neizmantojiet balinātājus vai ķīmiskās piedevas, jo tie var sabojāt delikāto audumu. Pēc mazgāšanas nelieciet veļu karstā veļas žāvētājā, vienkārši to izžāvējiet uz parastā apģērbu žāvētāja.
  • Lūdzu, ņemiet vērā, ka lini izžūst daudz ātrāk nekā kokvilna, tāpēc jāraugās, lai lina gultas veļa nepāržūtu žāvētavā. Tas var novājināt un sabojāt dabiskās auduma šķiedras. Ieteicams pēc maigas izgriešanas mazgājamā veļas mašīnā izžāvēt dabiski.

Gaišas un tumšas krāsas veļas kopšanas atšķirības

Parasti gultas veļas tehniskajā dokumentācijā var atrast obligāto informāciju par produkta sastāvu un ražotāja ieteikto kopšanas informāciju. Neskatoties uz audumu unikalitāti, krāsošanas metodēm, krāsu intensitāti, sniegtā informācija ir izmantota standartformātā. Mēs aicinām jūs iepazīties ar kopšanas būtiskām atšķirībām – kā pareizi kopt dažādu krāsu intensitātes gultas veļu.

  • Gaišo (īpaši balto, nekrāsoto) gultas veļu var mazgāt jebkurā temperatūrā, pat īpaši augstā, piem., 95 grādu temperatūrā. Gada siltajā periodā to var žāvēt arī ārā, ja tam ir piemēroti apstākļi – saules stari ir dabīgs dezinfekcijas līdzeklis, tāpēc veļa kļūst baltāka.
  • Tumšā gultas veļa ir daudz prasīgāka un attiecīgi prasa īpašu kopšanu, lai krāsas paliktu piesātinātas un mazgājot tās neizbalētu. Ļoti svarīgi šādu gultas veļu nepārkarsēt, mazgāt temperatūrā, kas nepārsniedz 40 grādus, ņemot vērā iestatīto centrifūgas ātrumu, lai audums nesagrieztos un nepaliktu locījuma vietās vīles, kas īpaši redzamas uz spilgtas gultas veļas. Tumšo gultas veļu vislabāk ir izvilkt daudz mitrāku nekā gaišo un ļaut žāvēties dabiski. Spēcīga vibrācija veļas mazgājamās mašīnas griešanās laikā un veļas žāvētāja augstā temperatūra atjauno kokvilnas pūkas dabiskās īpašības, tāpēc uz virsmas var rasties pūkas bumbiņas, kas vizuāli rada krāsas izbalēšanu. Tiesa, mazgājot pārāk augstā temperatūrā īpaši piesātinātas vai tumšas krāsas tā pat var zaudēt savu intensitāti, tāpēc ļoti svarīgi rūpēties par šādu gultas veļu.
  • Gludināšana ir ideāli piemērota tumšās gultas veļas dezinficēšanai pret iespējamiem mikrobiem un baktērijām, nevis mazgāšana augstā temperatūrā. Pēc maigas mazgāšanas programmas, kad gultas veļa tiek gludināta augstā temperatūrā, iet bojā ne tikai visas iespējamas baktērijas, bet arī krāsas palieks piesātinātas un spilgtas daudz ilgāk.

Vai pirms izmantošanas ir jāmazgā jaunā gultas veļa?

Gultas veļa tie iegūta ilgā un sarežģītā ražošanas procesā, proti, auduma aušana, krāsošana, krāsu nostiprināšana, šūšana, iepakošana utt. Pirms izmantošanas ieteicams to izmazgāt. Gultas veļa varbūt zaudē to sākotnējo komerciālo izskatu, kuru gribās izbaudīt, taču tā būs tīra, maiga un mīksta. Krāsošanas procesā izmantotā tehnoloģija bieži padara audumu cietāku, bet pēc skalošanas gultas veļa kļūst daudz maigāka un patīkamāka, pieskaroties ķermenim.

Dabiskie veidi, kā veļu pasargāt no izbalēšanas

Pastāv ticamība, ka audumi, kas ir drukāti, izmantojot jebkādu tehnoloģiju, ko piemēro gultas veļas šūšanai, var izbalēt, tāpēc ir svarīgi produktus kopt pareizi. Mēs uzsveram mazgāšanas līdzekļu nozīmi – tiem jābūt pēc iespējas maigākiem un bez balinošām sastāvdaļām (šādi mazgāšanas līdzekļi ir piemēroti tikai baltai gultas veļai), optimāli zema mazgāšanas temperatūra, bet dabiskai dezinficēšanai jāizmanto gludināšanas programmu augstā temperatūrā.

Lai pēc iespējas ilgāk saglabātu gultas veļas piesātinātas un spilgtas krāsas, jūs varat izmēģināt šos dabiskos līdzekļus, kas aizsargā audumus no izbalēšanas:

  • Sāls. Veļas mazgājamā mašīnā ieberiet ēdamkaroti sāls. Nātrija hlorīds it kā “aizslēdz” krāsas, tādejādi neļaujot tām izbalēt no gultas veļas vai apģērbu audumiem. Bieži vien sāls palīdz atjaunot audumu spilgtumu, kas pēc mazgāšanas kļuvuši bālāki.
  • Etiķis. Baltā etiķa izmantošana, mazgājot tumšo gultas veļu, var novērst auduma krāsas izbalēšanu. Veļas mazgājamā mašīnā ielejiet ½ tasītes baltā etiķa, tas palīdz krāsām saglabāt intensitāti.
  • Soda. Veļas mazgājamai mašīnai pievienojot cepšanas sodu, audumu krāsas noturēsies spilgtos toņos un tiks novērsta nevēlama izbalēšana. Veļas mazgājamā mašīnā ielejiet ½ tasītes vienkāršas cepšanas sodas, lai jūsu mīļāka gultas veļa saglabātu mirdzošas, spilgtas krāsas.
  • Dabiskā žāvēšana. Izvairoties no veļa žāvētājiem un ļaujot audumiem dabiski izžūt, jūs varat palīdzēt saglabāt gultas veļas krāsu intensitāti. Ir svarīgi tumšo gultas veļu pasargāt no tiešiem saules stariem – krāsas var ātrāk izbalēt.

Lai gan laika gaitā jebkāda gultas veļa un audumi dabiski novalkājas, uzmanība produktam un tā rūpīga uzglabāšana var ievērojami pagarināt to kalpošanas laiku. Ja mazgāšanas laikā veiksiet papildu piesardzības pasākumus un ievērosiet mazgāšanas padomus, gultas veļas krāsas paliks košas, bagātīgas un dzīvīgas, bet jūsu miegam un guļamistabas interjeram darīs maksimālo komfortu un skaistumu!

LONAS HOME gultas veļas komplekti >

LONAS HOME palagi >