Kāpēc ir vajadzīgi virsmatrači, un no kā tie ir izgatavoti?

Mūsdienās daudzi cilvēki joprojām saskaras ar miega kvalitātes izpratnes problēmām. Lai gan dīvāns ir vecs, tas šķiet ērts, matracis ir izgulēts, bet gadu gaitā jau iederas vidē, spilvens ir ciets, bet patīkams… To visu var atpazīt kā mūsu miega ieradumus, kas ar laiku nosaka mūsu miega apstākļus, un no šā apburtā loka ir grūti izkļūt.

Runājot ne tikai par miegu, cilvēkam piemīt unikāla spēja pielāgoties gandrīz jebkam, arī diskomfortam. Taču problēma ir tā, ka ar miegu saistīts diskomforts laika gaitā negatīvi ietekmē mūsu veselību, darbaspējas, psiholoģisko stāvokli un vispārējo labsajūtu. Vecs dīvāns vai izgulēts matracis vairs nespēj pildīt savas sākotnējās funkcijas, tāpēc cilvēki, lai pamostos moži un labi atpūtušies, ir radījuši un sākuši pilnveidot virsmatračus.

LONAS - Virsmatrači

Par virsmatračiem

Virsmatracis īpaši rūpējas par mūsu miega kvalitātes uzlabošanu. Jau kādu laiku virsmatračus izmanto kā papildinājumu matračiem. Pirmkārt, tie kļuva populāri, pateicoties spējai uzlabot vecā neērtā matrača vai dīvāngultas izmantošanu kvalitatīvam miegam: „atjauno” esošo matraci, izlīdzina izgulētās vietas, novērš dīvāngultas daļu savienošanas spraugas, kā arī nodrošina mierīgu un ērtu atpūtu.

Virsmatraču biezums parasti ir 7 cm vai plānāki. Mūsdienās virsmatračiem piemīt plašs funkcionalitātes spektrs: gultu ir iespējams padarīt cietāku/mīkstāku, kā arī var novērst nelīdzenumus un uzlabot termoregulāciju. Turklāt tie pasargā matračus un dīvāngultas no nolietojuma, nodrošina labāku higiēnu un piešķir trūkstošās īpašības esošajam gulēšanas pamatam.

Personīgām vēlmēm un sajūtām guļot būs izšķiroša ietekme uz jūsu izvēli, bet, ja pirms jebkuras preces iegādes vēlaties apsvērt tās plusus un mīnusus, šis raksts palīdzēs jums to izdarīt, izvēloties ērtu un jūsu vajadzībām atbilstošu virsmatraci.

Pievērsiet uzmanību materiāliem

Lai vai kā, miegs un tā kvalitāte ir vissvarīgākie faktori atbilstošai un pilnvērtīgai atpūtai, tādēļ, izvēloties virsmatraci, ir jāzina vairākas svarīgas lietas, kas jūsu miegu padarīs vēl komfortablāku un labāku.

Miega kvalitāte ir atkarīga ne tikai no matrača cenas, biezuma vai gaisa caurlaidības. Tirgū ir virsmatraču izvēles iespējas, tomēr dažādi virsmatrači pildīs dažādas funkcijas. Lai izvēlētos vislabāko un sev piemērotāko virsmatraci, jums jāzina izmantotie materiāli un jāsaprot, kādas īpašības tiem piemīt. Ikviens materiāls virsmatracim piešķir unikālas īpašības un to padara īpašu, tieši tādēļ izmantotie materiāli kļūst par svarīgāko aspektu, izvēloties virsmatraci. Pēc šā principa piemērota virsmatrača izvēle kļūs par vienkāršu un nesarežģītu procesu.

Piemēram, jūs naktī daudz svīstat, tāpēc meklējat tādu matrača pamatu, kas atvēsinātu, bet esat iegādājušies lateksa virsmatraci? Visticamāk, nāksies vilties, jo sintētiskais latekss liks jums svīst vēl vairāk.

Jums ir problēmas ar muguru, bet esat nolēmis paklausīt savu kaimiņu, jo viņa dūnu virsmatracis ir vienkārši ideāli ērts? Visdrīzāk kaimiņam nebūs taisnība, jo dūnas un spalvas nenodrošina pietiekamu ķermeņa atbalstu, tāpēc šī matrača īpašība cilvēkiem ar trauslāku miegu no rīta neizbēgami izraisīs nebeidzamu muguras sāpju agoniju...

Tālāk iepazīstinām ar populārākajiem un tirgū visbiežāk sastopamajiem virsmatraču materiāliem.

Viskoelastīgs materiāls *

Mīnusi. Siltums. Tā kā ķermenis ieguļas, virsmatracis aptver šīs ķermeņa daļas, tāpēc materiāls pieskaras ķermenim un silda to. Viskoelastīgais materiāls rada arī viskozitātes sajūtu, tādēļ vecākiem cilvēkiem var būt grūti izkāpt no gultas.

LONAS - Virsmatrači

* Svarīgs komfortu palielinošs LONAS matraču elements – unikālais viskoelastāna materiāls Memospace™. Šis materiāls ir gaisa caurlaidīgs, lieliski pielāgojas ķermenim, atslābina muskuļus un ir izstrādāts pamatojoties uz NASA kosmiskās tehnoloģijas.

Virsmatracis MEMOSPACE 7 Virsmatracis MEMOSPACE 5

Porolons **

Plusi. Porolons ir viens no populārākajiem materiāliem kā matraču, tā virsmatraču ražošanā. Šis materiāls lieliski atbalsta ķermeni un nodrošina nepieciešamo atbalstu, tāpēc mazina locītavu, muguras un muskuļu sāpes. Turklāt tas ir kluss un uztver blakus guļošā cilvēka kustības, tāpēc nejutīsiet partnera grozīšanos.

Mīnusi. Porolons mēdz absorbēt ķermeņa siltumu, tāpēc cilvēkiem, kam patīk gulēt vēsumā, visticamāk, būs jāizvēlas dabīga materiāla virsmatracis. Porolonam piemīt spēcīga ķīmiska smaka, tādēļ būs vajadzīgas vismaz dažas dienas, lai izzustu jaunā izstrādājuma smaka.

Porolonas

** Šo materiālu citur neatradīsiet. Lono-Tec™ ir unikāls LONAS produkts. Tas ir putu poliuretāns, kas ir ilgmūžīgs un ar pastiprinātu gaisa caurlaidību. Lono-Tec™ izmanto ērtu virsmatraču un matraču ražošanā. Materiāls izstrādāts, pielietojot vairāk nekā divdesmit gadus ilgu matraču ražošanas pieredzi un inovatīvas tehnoloģijas.

Virsmatracis LONO-TEC II Virsmatracis LONO-TEC I

Latekss

Plusi. Lateksa virsmatrači nav lēti, taču, tāpat kā porolona matrači, tie nodrošina vajadzīgo atbalstu ķermenim, tāpēc pamostoties jutīsieties labi atpūtušies. Lai gan lateksa virsmatrači ir pietiekami izturīgi, tie ir mīksti un ilgmūžīgi. Latekss var būt gan dabisks, gan sintētisks. Abiem veidiem piemīt pretmikrobu īpašības.

Mīnusi. Augstā cena bieži vien attur pircējus no lateksa virsmatrača iegādes. Tas var izraisīt arī nevēlamu alerģisku reakciju. Latekss ir pietiekami smags, tāpēc arī pats virsmatracis, visticamāk, svērs vairāk par citiem. Nepieciešama regulāra vēdināšana vai laba telpu ventilācija, citādi var sākt veidoties pelējums.

Lateksas

Kokvilna

Plusi. Kokvilna ir viens no populārākajiem virsmatraču materiāliem. Ražošanā to bieži kombinē ar citiem dabīgiem materiāliem, tādiem kā poliesteru. Var iegūt ļoti mīkstu gultas pamatni ar daudzām dažādām iespējām. Kokvilnas virsmatrači parasti ir viegli tīrāmi, un tie var būt gan sintētiski, gan dabīgas kokvilnas.

Mīnusi. Kokvilna negarantē tādu ilgmūžīgumu kā citi materiāli, piemēram, sintētisko materiālu matrači, tāpēc pastāv lielāka ticamība, ka tie ātrāk tiks izgulēti un zaudēs formu. Augstas kvalitātes kokvilna ir pietiekami dārga.

Vilna

Plusi. Virsmatrači, kas izgatavoti no vilnas, nodrošina dabīgu mīkstumu un komfortu. Ideāli piemēroti cilvēkiem ar alerģiju pret sintētiskajiem materiāliem. Labi uztur pareizu ķermeņa temperatūru — ziemā silda, vasarā dzesē.

Mīnusi. Vilnas virsmatraču galvenie trūkumi ir augsta cena un mazāks ķermeņa atbalsts salīdzinājumā ar porolona virsmatračiem.

Spalvas un dūnas

Plusi. Zosu un pīļu spalvu un dūnu materiāla pamatā ir mīksts un komfortabls audums. Šāds virsmatracis labi uztvers kustības un lieliski kalpos vismaz dažus gadus, neļaujot ķermenim pārkarst miega laikā.

Mīnusi. Nav piemērots cilvēkiem ar muguras vai locītavu problēmām, jo mīkstais audums nesniegs vajadzīgo atbalstu. Pastāv pūkošanās un spalvu parādīšanās risks, lai gan augstas kvalitātes virsmatrači mēdz būt aizsargāti pret to. Dūnu virsmatračiem ir tendence zaudēt formu un sakrist, tāpēc reizi pa reizei tie jāizpurina.

Citas īpašības

Runājot vispārīgi, izvēloties piemērotu pamatni gulēšanai, viss vienmēr ir jāvērtē kopumā. Materiāli ir svarīgi, tomēr jānovērtē arī virsmatrača:

●       biezums;

●       blīvums;

●       pārvalka mazgāšanas temperatūra;

●       iespējamās alerģiskās reakcijas;

●       cietība;

●       garantija;

●       kustību uztveršana;

●       izskats;

●       citas īpašības.

Bez visām šīm īpašībām viena no lielākajām virsmatraču priekšrocībām ir cena, kas ir ievērojami zemāka salīdzinājumā ar jaunu matraču cenām. Šā iemesla dēļ virsmatrači būtiski ļauj uzlabot miega kvalitāti bez lielām izmaksām.

Antčiužiniai

Izprotot savas vajadzības un zinot dažādas funkcijas, ko veic virsmatraču materiālu īpašības, mēs varēsim atkal baudīt kvalitatīvu miegu un vienlaikus atjaunosim fizisko un psiholoģisko līdzsvaru.

Jums vairs nav jāguļ uz veca, izgulēta dīvāna un jācieš no atkārtotām sāpēm rītos vai pārāk cieta matrača. Jums pat nav ilgi jātaupa, lai izvairītos no visām šīm problēmām. Ir risinājums, kas būtiski mainīs jūsu dzīves kvalitāti. Kļūstiet enerģiski, moži, priecīgi un apņēmīgi. Iegādājieties jaunu virsmatraci, un visas problēmas tiks aizmirstas. Atpūta ir viena no svarīgākajām lietām, kas rada līdzsvaru mūsu dzīvē, tāpēc mūsu pašu labā nepaslinkosim rūpīgi izpētīt, kāds virsmatracis dāvās mums vislielāko komfortu, un atkal baudīsim dzīvi!

LONAS VIRSMATRAČI

Virsmatracis MEMOSPACE 7 Virsmatracis MEMOSPACE 5 Virsmatracis LONO-TEC II Virsmatracis LONO-TEC I