Meistaru roku darba matrači un gultas – kvalitatīva miega garants

Radīt var ne tikai mākslinieki, bet arī roku darbs izlaužas no tradicionālās izpratnes ietvariem – tagad arī lielie Lietuvas ražotāji atskatās uz roku darbu.
„Lietuvieši augstu vērtē kvalitāti, meistaru roku darbu un ekskluzivitāti”, teica Jonavas matraču un gultu ražotāja uzņēmuma “Lonas” vadītājs Doms Jakutis.
Lietuviešu guļamistabās arvien drosmīgāk sper soli matraču un gultu meistari, konstruktori un dizaineri šeit rada revolūciju – gultas var būt spilgtas, bet miegs – salds un kvalitatīvs.


Meistari, kuri lietuviešiem piedāvā matrača un gultas tandēmu, apgalvo, ka saderīgi viens ar otru matracis un gulta ir galvenā kvalitatīva miega garantija.
Masveida ražošanas vietā – individuāli pasūtījumi. Ražotāji, kas izvēlējušies šādu darba virzienu, katram savam klientam meklē īpašu piedāvājumu.
„Tā nav taisnība, ka gulēšana uz dē¬ļiem vai uz zemes var atrisināt muguras problēmas. Lai jūs justos ērti, meistari meklē individuālus risinājumus”, to apstiprina matraču un gultu ražotāji.


Matracis un gulta – kā divi brāļi


Daudzus gadus uzņēmums, kas izgatavoja tikai matračus, pirms diviem gadiem izveidoja gultu kolekciju. Pēc D.Jakuča teiktā, pat vislabākās matrača īpašības var tikt zaudētas nepiemērotas gultas dēļ.

 

„Ja matraci novietosim uz zemes, tas neatklās visas savas īpašības. Ja to uzliksim uz nepiemērotām restēm, citiem vārdiem sakot – uz gultas, notiks tas pats. Pareizs matracis ir tikai viena no kvalitatīva miega sastāvdaļām”, sacīja D.Jakutis.

  
Pat 30-40% matrača īpašību ir atkarīgas no restēm. Tām jāatrodas noteiktā attālumā vienai no otras, un tikai tad matrača mīkstuma zonas iedalās pareizi.


Uzdevums – nodrošināt pareizu ķermeņa pozīciju
Pēc meistaru domām, matrača un gultas izvēle ir vienlīdz svarīga. Tomēr, ja “Lonas” ražotās gultas atbilst kvalitatīvas gultas standartiem un tās jāaizvēlas tikai pēc vēlamā dizaina, izmēra un krāsas, tad attiecībā uz matraci rodas vēl vairāk jautājumu.
Lai gan daudzus gadus tika apgalvots, ka cilvēkiem ar muguras problēmām, vislabāk gulēt uz grīdas vai dēļiem, matraču ražotāji apgalvo, ka tas tā nav.


„Izvēloties matraci, noteikti jāievērš uzmanība savam veselības stāvoklim, iespējams, muguras traumām, slimībām. Vispirms tās jāapspriež ar ārstiem un tikai pēc tam jāpieņem risinājums, kādu matraci izvēlēties, jāmeklē nevis pie kaimiņa, bet jāvēršas pie ražotājiem”, apstiprina D.Jakutis. 
Kādu matraci izvēlēties, ir atkarīgs ne tikai no cilvēka veselības stāvokļa, bet arī no viņa gulēšanas paradumiem, no “miega salduma” – matracis, kas vienam liekas neērts, otram var izrādīties īsts “zelta vidusceļš“.


Galvenais un svarīgākais matrača uzdevums ir nodrošināt pareizu ķermeņa pozīciju nakts laikā un sniegt efektīvu atbalstu mugurkaulam. Izvēloties matraci, cilvēkam jānovērtē tā “cietība” vai “mīkstums“.
Cietāks matracis ir vairāk piemērots cilvēkiem, kuri sver vairāk, bet mīkstāks – tiem, kuri sver mazāk.

Atšķiras ar savām īpašībām

Būtiskas atšķirības starp matračiem ir ne tikai cietība un mīkstums. Pircēji matračus izvēlas no trim galvenajiem to veidiem.
Vispopulārākais ir atsperu matracis. Cenas un kvalitātes attiecības dēļ lietuviešiem tie patīk vislabāk.
Tiek piedāvāti arī viskoelastīgie matrači. Tie lieliski pielāgojas cilvēka ķermeņa formām, “absorbē” kustības, reaģē uz ķermeņa siltumu un spiedienu, kā arī ir piemēroti tiem, kuri vēlas siltāku matraci. Viskoelastīgos matračus mēs neiesakām cilvēkiem, kuri sūdzas par pastiprinātu svīšanu un vēlas gulēt vēsāk.


Trešais matraču tips – lateksa matrači. Tiem piemīt augsta punktu elastība, tie ir izturīgi pret deformāciju, kalpo ilgi, bet vertikāli gaisa kanāli nodrošina labu gaisa ventilāciju.
Izvēloties matraci, to var izmēģināt 14 dienas, un, ja tas izrādīsies nepareizs, var nomainīt to pret citu.
Izvēloties matraci, nav ieteicams tirdzniecības salonā vienā reizē izmēģināt vairākus matračus, proti, uz daudziem no tiem apgulties.
“Tas ir kā parfimērijas veikalā. Izmēģinot vairākus smaržu aromātus, pēkšņi tie visi sāk likties vienādi. Tāpēc dodoties pirkt matraci, būtu labi zināt tā būtiskās īpašības un atšķirības. Pēc klienta vajadzību uzklausīšanas salona pārdevējam jāizvēlas un jāpiedāvā vismaz trīs pircējam vispiemērotākos matračus”, stāsta D.Jakutis.


Tikmēr gultas problēmas ir daudz patīkamākas. To klienti var izvēlēties internetā, pašiem izveidojot gultas krāsas, audumus, modeli vai atrodot piemēroto variantu no jau piedāvātājiem paraugiem.
Turklāt, “Lonas" decembra sākumā prezentēja gultas audumu papildinājumu, kas kopā ar esošajiem audumiem ļauj izvēlēties no 250 dažādiem toņiem un faktūrām.

 

"Mēs bieži esam saņēmuši sūdzības no klientiem, ka mums ir pārāk mazs audumu sortiments, tāpēc reaģējot uz klientu vajadzībā, tagad mēs piedāvājam izvēlēties no vairāk nekā 4 reizes plašākas audumu paletes”, teica D.Jakutis.

Uzņēmums “Lonas” kopumā piedāvā vairāk nekā 14 tūkst. dažādu gultu variantu.


Ar mīlestību – līdz pēdējai vīlei


Lai gan var šķist, ka var viegli pazust dažādu matraču pasaulē, tomēr viss ir daudz vienkāršāk.
“Ikvienam, kurš izvēlas matraci, skaidri jāsaliek akcentus – vai ir muguras problēmas, vai labāk patīk cietāks vai mīkstāks matracis. Pēc tam speciālisti varēs piedāvāt viņiem piemērotus variantus”, teica D.Jakutis.


Tieši atšķirīgu cilvēku vajadzību dēļ ražotāji koncentrējas nevis uz masveida ražošanu, bet uz individuāliem pasūtījumiem.
“Cilvēka rokas pieskaras katram matracim un gultai – meistaru roku darba matrači un gultas tiek izgatavotas ar mīlestību līdz pēdējai vīlei. Taču novērtēt, kādas ir atšķirības starp masveida ražošanu un ar rokām izgatavotu matraci, var tikai tad, kad uz šāda matrača aizmiedz”, piebilda D.Jakutis.