Uzņēmums atsakās no ķīmiskām līmēm un dodas ekoloģijas virzienā

"Lonas" viens no pirmajiem Lietuvā uzsāka 9 matraču kolekcijas ražošanu, kurā parastās sintētiskās līmes vietā tiek izmantota Šveices līme "Simalfa" uz ūdens bāzes. Tā ir izgatavota no 100% dabiskā akrila un kaučuka, sastāvā nav nekādu šķīdinātāju vai citu veselībai bīstamu vielu.

"Uz jaunās kolekcijas matračiem var gulēt pat tie, kuri ir alerģiski pret matraču nozarē bieži izmantojamām ķīmiskām līmēm – mūsu ražošanā tiek izmantota līme uz ūdens bāzes, kas neizdala specifisku smaku un neizraisa alerģiju", – stāsta "Lonas" vadītājs Kazimiers Jakutis.

Ūdens bāzes līme ir ne tikai cilvēkam un dabai draudzīga, bet arī apmierina produktam izvirzāmās prasības – tā ir izturīga pret karstumu un citiem vides faktoriem, tāpēc līmes šuves saglabājas elastīgas un nesabirst pēc daudzu gadu intensīvas matrača ekspluatācijas. Tas par kaut ko liecina, līdz ar to matračiem tiek dota no 5 līdz 10 gadu garantija.

Ekoloģiski risinājumi

"Lonas" matrači radīti, izmantojot jaunās paaudzes viskoelastāna putu poliuretānu (porolonu) "VitaRest", kas pielāgojas ķermenim un tiek ražots Alītā esošajā UAB "Vita Baltic International". Porolons reaģē uz ķermeņa temperatūru un svaru, tāpēc pielāgojas cilvēka ķermeņa formai. Šis materiāls tiek ražots tā, lai porolona poras būtu brīvas un "elpotu", tāpēc miega laikā ķermenis mazāk svīst. "Lonas" tehnologi ražošanā izmanto arī vairāk dabisko materiālu, piemēram, jaunās kolekcijas matraču pārvalki tiek ražoti no bambusa šķiedrām, kas izceļas ar antibakteriālām īpašībām. Piemērojot inovatīvus risinājumus, matrači uztur optimālu mitruma attiecību, tāpēc tajos netiek radīti labvēlīgi putekļu ērcīšu vairošanās un pelējuma veidošanās apstākļi. Visi kolekcijas matrači atbilst "Oeko-Tex 100" standartam. Tas tiek piešķirts produktiem, kuru sastāvā nav kaitīgo vielu (formaldehīdu, smago metālu, kancerogēnu, alerģisku vielu u. tml.).

"Ražojot šos matračus, izmantojam vēl reti kur izmantojamās tehnoloģijas, izvēlējāmies videi draudzīgus materiālus, bet matraču īpašības nodrošina to, ka tie ir piemēroti arī zīdaiņu miegam", – stāsta K. Jakutis.

Rūpējas par savu veselību

Par "Lonas" matraču kolekcijas reklāmas sejām tapušie E. Jennings un J. Didžulis stāsta, ka regulāri interesējas par ekoloģiju, tāpēc izvēlas dabiskus un cilvēka veselībai apdraudējumu neradošus produktus.

"Lonas" ražotā produkcija ir kvalitatīva, tāpēc jūtamies labi būdami tās reklāmas sejas. Nevēlētos pat iedomāties, ja kaut kādu neskaidru apstākļu dēļ nāktos reklamēt kaut kādu ar E piebāztu saldēto pārtiku vai citu mūsu uzskatiem vispār neatbilstošu produktu. Nolēmām arī paši gulēt uz uzņēmuma "Lonas" matračiem. Šobrīd izvēlamies modeli un jau drīz mūsu guļamistabā tiks piegādāts viens no kolekcijas matračiem", – stāsta divas atvases audzinošie mākslinieki. Viņi nesen izdeva savu jauno albumu "The Ball & Chain", kura parādīšanos atbalstīja "Lonas".

18 gadus darbojošais uzņēmums LONAS ir viena no vecākajām matraču ražošanas un tirdzniecības sabiedrībām Lietuvā ar 9 veikaliem, tās produkcija tiek tirgota vairāk nekā 90 citās tirdzniecības vietās.