Lai uzlabotu Jūsu interneta pārlūkošanas pieredzi, tiek izmantoti sīkfaili. Jūs jebkurā laikā varat izdzēst visus sīkfailus savā pārlūkprogrammā. Vairāk informācijas skatiet SIA „Lonas Latvija” Konfidencialitātes politikā. Es piekrītu

Vai ir vērts izvēlēties lina gultas veļu?

Lins ir pirmā šķiedra, kuru izmantoja audumu aušanai, tā vēsture ir gandrīz 8000 gadu ilga. Tas bija viegli pieejams un vispopulārākais audums, un tāds tas palicis arī pēc kokvilnas ienākšanas Eiropā 14. gadsimtā. Vēlāk, 18. gadsimtā, kad notika industriālā revolūcija un no Ziemeļamerikas tika ievesta daudz lētākā kokvilna, lins zaudēja savu popularitāti ilgā apstrādes laika dēļ un tāpēc, ka tiek izmantots roku darbs. Bet mūsdienās, kad sabiedrība atgriežas pie dabiskuma un roku darba kvalitātes, lina izstrādājumi tiek klasificēti kā luksusa prece, kuru augstu vērtē lina izcilo īpašību dēļ.

LONAS - Lina gultas veļa LINŲ LAUKAI

Eiropa – linu audzētāja

Normandijā (Francijā) un Beļģijā ir pasaulē labākie klimatiskie apstākļi linu audzēšanai – šeit audzē 80% visu linu. Tekstilrūpniecībā lins veido tikai 1% no kopējās produkcijas – tā ir reta, dārga, bet ļoti kvalitatīva audumu izejviela.

Lins ir dabiska šķiedra, tas ir atzīts par augstākās kvalitātes materiālu. Jo ilgāk mēs lietojam un mazgājam lina izstrādājumus, jo mīkstāks kļūst lina audums. Tas ir ļoti ilgmūžīgs un, ja tiek pareizi kopts, var kalpot gadu desmitiem ilgi. Lins ir vienīgais audums, kuru nevar aizstāt ne ar ko citu.

Ar rokām izgatavota linu šķiedra

Šķiedras iegūšana no liniem ir diezgan ilgs process. Vispirms linus izrauj, nevis nopļauj, tādējādi saglabājot pēc iespējas garāku šķiedru, tieši tā radies garšķiedru un īsšķiedru lina nosaukums. Izrautos linus atstāj uz lauka, līdz sākas dabiska augu sairšana, kas atvieglo lina šķiedras atdalīšanu no paša auga. Jau atdalītā lina šķiedra tiek atstāta zem jumta 2–3 mēnešus, lai kļūtu mīkstāka.

Pēc tam linus ķemmē, atdala dažādus piemaisījumus un īsās lina šķiedras. Garšķiedru lins, kas tiek izmantots gultas veļai, ir viegli savijams un vērpjams, izmantojot mitro tehnoloģiju, kas lina pavedienu padara gludu un mīkstu.

LONAS - Lina gultas veļa LINŲ LAUKAI

Lina vai kokvilnas gultas veļa?

Lina un kokvilnas audumi bieži tiek salīdzināti, un tie patiešām ir līdzīgi materiāli, taču to īpašības, izskats un pieskāriens ir atšķirīgi.

Izturība. Lins ir 3 reizes izturīgāks un dilst 5 reizes lēnāk nekā kokvilna.

Stingrība. Lins ir stingrāks, bet laika gaitā kļūst mīkstāks. Kokvilna jau uzreiz ir mīksta un maiga kā zīds.

Pēc 3 gadiem. Regulāri lietojot un mazgājot, lina gultas veļa ar katru reizi kļūst arvien mīkstāka un maigāka. Lina audums ir īpašs ar to, ka ilgtermiņā tas ne tikai nekļūst dzeltenīgs, bet gan kļūst arvien baltāks un skaistāks.

Pareizi kopta kokvilnas gultas veļa saglabāsies kā jauna aptuveni 3–5 gadus, līdz parādīsies pirmās nodiluma pazīmes.

Termoregulējošās īpašības. Lina gultas veļa uztur nemainīgu ķermeņa temperatūru miega laikā – atvēsina karstās vasaras naktīs un sasilda aukstajā sezonā. Kokvilnas gultas veļa atkarībā no auduma var gan sasildīt, gan atvēsināt.

Ilgmūžība. Lina gultas veļa tiek nodota no paaudzes paaudzei, tā var kalpot 20–30 gadus. Kokvilnas gultas veļu parasti lietojam aptuveni 10 gadus.

Piemērota jutīgai ādai. Linam piemīt antibakteriālas īpašības, un tas ir piemērots alerģiskiem un jutīgiem cilvēkiem. Kokvilna ir piemērota jutīgiem cilvēkiem, taču tai nav antibakteriālu īpašību.

LONAS - Lina gultas veļa LINŲ LAUKAI

Lina gultas veļa LINŲ LAUKAI

Vienas nakts miegs uz lina gultas veļas ir tik unikāla pieredze, ka to nav iespējams aprakstīt un nodot citam. „Tā ir viena no tām lietām, kas jāizmēģina pašam,” saka uzņēmuma „Lonas” vadītājs Doms Jakutis.

Lina gultas veļa ir gaisa caurlaidīga, labi uzsūc mitrumu un sviedrus, ātri izžūst un uztur nemainīgu ķermeņa temperatūru. Tā ir ideāla izvēle karstās vasaras naktīs, jo gultas veļa elpo un novērš ķermeņa pārkaršanu. Lina gultas veļa patiks arī tiem, kam patīk gulēt siltāk: savu termoregulējošo īpašību dēļ lina gultas veļa vēsajā sezonā sasildīs.

Mīksta, gluda un viegli krītoša lina gultas veļa LINŲ LAUKAI ir garantija dabiskumam un nevainojamām naktīm guļamistabā. Īstā lina krāsā, blīvi austa un izgatavota no ar rokām apstrādātiem garšķiedru liniem – šī gultas veļa kalpos vairākus gadu desmitus. „Lai linu audums būtu mīksts un patīkams pieskārienam, pirms gultas veļas šūšanas audumu vēl mīkstina ar stonewashed tehnoloģiju,” stāsta D. Jakutis.

Gultas veļa no Eiropā audzētiem liniem, austa un izgatavota Lietuvā, ir viegli kopjama – to var mazgāt ar rokām vai veļas mašīnā. Pēc mazgāšanas lina gultas veļa ātri izžūs un būs jauki krokaina – to nevajag gludināt.

Lina gultas veļa "LINŲ LAUKAI" Lina palags "LINŲ LAUKAI"