5 padomi, kā ar viedo tehnoloģiju palīdzību uzlabot miegu

LONAS - Salda miega klubs

Viedās tehnoloģijas – mūsu miega draugs vai ienaidnieks? Atbilde uz šo jautājumu atkarīga no tā, kā ar tām komunicējam. Ja visu nakti sērfojam internetā vai skatāmies jauno seriālu, diez vai nākamajā dienā jutīsimies kvalitatīvi atpūtušies. Un tomēr, pareizi izmantojamas viedās tehnoloģijas var palīdzēt ievērojami uzlabot miegu un tā kvalitāti. Šī iemesla dēļ LONAS SALDA MIEGA KLUBA eksperti dalās ar 5 padomiem, kā pareizi izmantot tehnoloģijas, lai ikvienu nakti viegli iegrimtu kvalitatīvā un saldā miegā.

  1. Miega izsekošanai – speciālas mobilās lietotnes

Mobilā lietotne šodien var būt atbilde teju uz ikvienu mums rodošos ikdienas problēmu. Izņēmums nav arī miega uzlabošanas tēma. Ieslēguši sava viedtālruņa lietotņu veikalu, atradīsim ne vienu un ne divas speciāli miega izsekošanai izstrādātas programmas. Gandrīz katra no tām pēc mūsu ķermeņa impulsiem novērtē miega kvalitāti un sniedz rekomendācijas, kā izveidot vispiemērotāko miega rutīnu. Izvēlēties lietotni palīdzēs lietotņu veikalā un meklēšanas sistēmā atrodamās lietotāju un ekspertu atsauksmes.

Cits svarīgs lietotņu veids – interaktīvie modinātāji. Ja no rīta piecelties no gultas ir visgrūtākais jūsu dienas uzdevums, tad ir īstais laiks izmēģināt tieši šī tipa lietotnes. Piemēram, par apnicīgāko modinātāju pasaulē sauktā ALARMY lietotne piespiedīs ātri celties no gultas pat nelabojamus miegamices. Lai izslēgtu šo modinātāju, nāksies izkāpt no gultas un nofotografēt to vietu mājās, kura tajā rītā norādīta jūsu tālruņa ekrānā.

SALDA MIEGA KLUBS - 5 padomi, kā ar viedo tehnoloģiju palīdzību uzlabot miegu - lonas.lv

  1. Vieglāk aizmigt palīdzēs dzesējoši virsmatrači

Kā jūs droši vien jau lieliski zināt, gatavojoties miegam, mūsu ķermeņa temperatūra pakāpeniski krītas. Šī iemesla dēļ vēsākā istabā, 16–18 grādu temperatūrā, mums ir visvieglāk iemigt. Diemžēl laikapstākļi vai no mums neatkarīga centrālā apkure var traucēt sasniegt kāroto miegu. Pamanījuši šo problēmu, paši progresīvākie matraču ražotāji prezentēja speciālus dzesējošus virsmatračus. Šie produkti radīti, izmantojot atvēsinošas gela kapsulas, kuras uzsūc ķermeņa siltumu un ievērojami samazina mitruma daudzumu, kāds nokļūst matracī.

  1. Zilu gaismu nomainām pret sarkanu

Dažādi gaismas toņi dažādi ietekmē mūsu miegu. Piemēram, zinātniskajos pētījumos atklāts, ka zilas krāsas gaisma miega hormona melatonīna ražošanu samazina pat uz divreiz ilgāku laiku nekā citas krāsas. Svarīgi pievērst uzmanību tam, ka zilo gaismu izstaro teju visas mūsu lietojamās viedās ierīces – tālrunis, dators, televizors. Tātad, ja pirms miega sērfosiet internetā vai skatīsieties filmu, jūsu organisms domās, ka miegam jūs vēl negatavojaties.

Pavisam citādi uz mums iedarbojas sarkanā gaisma. Zinātnieki izpētījuši, ka šāda gaisma atstāj vismazāko negatīvo ietekmi uz mūsu cirkadiālo ritmu. Šī iemesla dēļ sarkanas krāsas gaisma vai infrasarkano staru lampas ir vispiemērotākā izvēle guļamistabai.

SALDA MIEGA KLUBS - 5 padomi, kā ar viedo tehnoloģiju palīdzību uzlabot miegu - lonas.lv

  1. Ar lidmašīnas režīmu miegs būs mierīgāks

Kaut arī viedtālruņi ir pietiekami jauns izgudrojums, taču šodien ikvienam no mums ir grūti iztēloties dzīvi bez tiem. Nereti mobilais tālrunis ir pirmais priekšmets, ko paņemam rokās pēc pamošanās, un pēdējais, ko lietojam pirms iemigšanas. Tomēr negatīvi uz mūsu miega kvalitāti var iedarboties ne vien no tiem plūstošā gaisma, bet arī skaņas un to izstarojamie viļņi.

Naktī, ieslēdzot lidojuma režīmu, samazināsiet tālruņu izstarojamo elektromagnētisko radiāciju. Turklāt lidojuma režīms palīdzēs izvairīties no negaidītu elektronisko vēstuļu un īsziņu signāliem, kuri var traucēt jums tik dārgajam miegam.

SALDA MIEGA KLUBS - 5 padomi, kā ar viedo tehnoloģiju palīdzību uzlabot miegu - lonas.lv

  1. Baltais troksnis palīdzēs koncentrēties

Līdz šim jūs domājāt, ka troksnis un miegs – pilnīgi nesavienojami faktori? Zinātnieki izpētījuši, ka baltais troksnis ne vien netraucē mūsu miegam, bet arī palīdz ātrāk iemigt.

Līdz šim jūs domājāt, ka troksnis un miegs – pilnīgi nesavienojami faktori? Zinātnieki izpētījuši, ka baltais troksnis ne vien netraucē mūsu miegam, bet arī palīdz ātrāk iemigt.

SALDA MIEGA KLUBS - 5 padomi, kā ar viedo tehnoloģiju palīdzību uzlabot miegu - lonas.lv

Uzlabot miegu palīdzēs tikai pareiza viedo tehnoloģiju izmantošana

Tie, kuri nemitīgi interesējas par tehnoloģiju progresu, var apliecināt, ka šo sarakstu mēs katru dienu varētu papildināt ar desmitiem (un varbūt pat simtiem!) jaunu ierīču un lietotņu, kas radītas, lai uzlabotu miega kvalitāti. Tomēr ir svarīgi saprast, ka labumu no viedajām ierīcēm gūsim tikai tad, kad zināsim, kā tās pielāgot savai ikdienai. Tāpēc pirms gulētiešanas mazāk lasīsim un skatīsimies kaut ko, bet, norobežojušies no visiem traucēkļiem, izbaudīsim nomierinošu mūziku un iegrimsim patiešām kvalitatīvā nakts miegā!

Vairāk padomu saldam miegam LONAS FACEBOOK grupā: SALDA MIEGA KLUBS