Kam vajag pievērst uzmanību, izvēloties segu vai spilvenu?

Pa nakti Jūs nomāc pārkaršanas problēma? Problēmas rada mugurkaula sāpes? Augstvērtīgi atpūsies neļauj alerģijas, kuras novārdzina Jūs katru nakti? Liela varbūtība, ka Jūsu problēmu iemesls – neatbilstoši izvēlēta gultas veļa. Nepiemērots spilvens var kļūt par kakla un muguras sāpju iemeslu, savukārt sliktas segas izvēles dēļ Jūsu atpūtu var nomākt arī pastāvīga svīšana un alerģijas.

Šī iemesla dēļ LONAS miega eksperti dalās ar saviem padomiem, kā izvēlēties kvalitatīvu segu un spilvenu, kuri garantētu pilnvērtīgu atpūtu.

Cik bieži nepieciešams mainīt segu un spilvenu?

 • Spilvenu – ik pēc 1–2 gadiem.
 • Segu – ik pēc 5 gadiem.

Jūs uzskatāt, ka gulta – ir vistīrākā mājokļa vieta? Diemžēl, siltuma un mitruma dēļ mūsu gulta ir ideāla vide, kur vairojas putekļu ērcītes un citi mikroorganismi. Turklāt, ilgstošas izmantošanas rezultātā, gan mūsu segā, gan spilvenā uzsūcas sviedri, ķermeņa krēmi un citi netīrumi, tādēļ, ja vēlaties izvairīties no alerģijām un gribat kvalitatīvi izgulēties, ir ļoti svarīgi atbilstoši tīrīt gultas veļu un to laicīgi apmainīt.

„Saskaņā ar „Nacionālā miega institūta“ datiem, segu tiek rekomendēts vidēji mainīt ik pēc 5 gadiem, savukārt spilvenu – ik pēc 1-2 gadiem. Patiesību sakot, šie skaitļi var būt arī citādāki, atkarībā no gultas veļas kvalitātes un tās kopšanas. Ja vēlaties saglabāt tīrību un augstvērtīgu miegu, segu vajadzētu izmazgāt vismaz vienu reizi gadā, savukārt spilvenus vajadzētu mazgāt vairākas reizes gadā. Gan segu, gan spilvenus rekomendējam mazgāt, vadoties pēc instrukcijām, kuras norādītas uz etiķetēm.

Kādu segu un spilvenu izvēlēties?

Alpaku vilnas gultas veļas termoregulācijas īpašības
Tenceļa segas un spilveni – tiem, kam ir jutīga āda un kas ļoti svīst
Kokvilnas segas – dabīgas un ilgstoši kalpo
Sintētiskā auduma segas un spilveni – vienkārši kopjami
Pīļu un zosu dūnu segas un spilveni – gaisīgi un mīksti
Lateksa spilveni – nemaina savu formu
Viskoelastīgie spilveni – saglabā mugurkaulu pareizā pozīcijā

Alpaku vilnas gultas veļas termoregulācijas īpašības

 • Gaisa caurlaidība un mitruma absorbēšana.
 • Ar labām termoregulācijas īpašībām.
 • Hipoalerģiskas īpašības.

Alpaku vilna ir viena no augstvērtīgākajām vilnām pasaulē. Šo dzīvnieku, kuri ir ļoti populāri Andu kalnos, kažoks ir pielāgots, lai izturētu ļoti lielas temperatūras svārstības – kažokā esošās unikālās gaisa spraudziņas dzīvniekiem palīdz saglabāt labvēlīgu ķermeņa temperatūru. Tādas pat īpašības piemīt arī segām un spilveniem, kas izgatavoti no šī materiāla. Ar alpaku vilnas gultas veļu patiešām nenosalsiet aukstajās ziemas naktīs, savukārt vasarā tās izmantojot, nepārkarsīsiet.

Pateicoties ļoti labām termoregulācijas un mitruma absorbēšanas īpašībām, šī tipa segas ir piemērotas arī cilvēkiem, kuri ļoti svīst. Alpaku vilna, salīdzinot ar cita veida vilnu, ir bez smaržas, sastāvā nav lanolīna un tā sevī neuzkrāj putekļu ērcītes, tādēļ to var izvēlēties pat alerģiski cilvēki.

Tenceļa segas un spilveni – tiem, kam ir jutīga āda un kas ļoti svīst

 • Gaisa caurlaidība un mitruma absorbēšana.
 • Hipoalerģiskas īpašības.
 • Piemīt termoregulācijas īpašības.
 • Izturīgas.

Tencels – tās ir dabiskas un izturīgas šķiedras, kuras sāktas ražot tikai pirms 30 gadiem un kuras apvieno ļoti daudzu materiālu labākās īpašības. Gultas veļai ar šīm šķiedrām piemīt ne tikai ļoti labas mitruma absorbējošas īpašības, bet arī tā ļoti ātri izgaro mitrumu. Pētījumi aplecina, ka tencelis absorbē līdz 50 procentiem lielāku mitruma daudzumu nekā parastā kokvilna, tādēļ šī gultas veļa ir lieliski piemērota tiem, kas pa nakti ļoti svīst.

Atbilstoši, pateicoties lieliskai gaisa caurlaidībai, šis materiāls gulēšanas laikā neļaus pārkarst un neļaus nosalt. Turklāt tencelis ir gluži tikpat mīksts un maigs kā zīds, tas nekairina ādu un ir piemērots jutīgiem un alerģiskiem cilvēkiem.

Kokvilnas segas – dabīgas un ilgstoši kalpo

 • Gaisa caurlaidība un mitruma absorbēšana.
 • Hipoalerģiskas īpašības.
 • Viegli kopjamas.

Kokvilna ir viena no populārākajām dabīgajām šķiedrvielām mājas tekstilizstrādājumu nozarē. Kokvilnas segas – nav izņēmums. No šī auduma izgatavotās segas ir ļoti gaisa caurlaidīgas, tās ļoti labi absorbē mitrumu, piemērotas alerģiskiem cilvēkiem, ir viegli kopjamas un ilgstoši kalpo. Tomēr, salīdzinot ar tenceļa audumu, kokvilna ar savām īpašībām ir nedaudz prastāka.

Sintētiskā auduma segas un spilveni – vienkārši kopjami

 • Gaisa caurlaidība un mitruma absorbēšana.
 • Hipoalerģiskas īpašības.
 • Viegli kopjamas.

Mūsdienu sintētiskie audumi ir ļoti līdzīgi dabisko šķiedrvielu audumiem. Tie tāpat labi uzsūc mitrumu un ļauj ķermenim elpot. No šī auduma izgatavotā gultas veļa tāpat ir hipoalerģiska, jo tajā nav dabīgo vielu, kuras izraisa alerģijas. Un pats svarīgākais, ka tādas segas un spilveni ir vienkārši kopjami – tos var mazgāt pat veļas mazgājamajā mašīnā.

Pīļu un zosu dūnu segas un spilveni – gaisīgi un mīksti

 • Gaisa caurlaidība un mitruma absorbēšana.
 • Viegli kopjamas.
 • Ilgstoši saglabā formu.

Pīļu un zosu dūnas ir vienas no senākajām dabiskajām gultas veļas pildvielām, kuras tiek novērtētas, pateicoties to gaisīgumam, mīkstumam un ilgstošai kalpošanai. Ar dūnām piepildīta gultas veļa tāpat viegli piemērojas pie apkārtējās vides temperatūras un ļauj ādai elpot, tādēļ guļot sajutīsiet patīkamu siltumu, savukārt liekais mitruma daudzums šajā gultas veļā neuzkrāsies. Patiesību sakot, tiem, kas sūdzas ar mugurkaula sāpēm, netiek rekomendēts gulēt uz spilveniem, kas pildīti ar dūnām. .

LONAS HOME antklodės ir pagalvės

LONAS HOME segas unspilveni

Lateksa spilveni – nemaina savu formu

 • Laidžios orui, sugeria drėgmę.
 • Hipoalerginės.
 • Pasižymi termoreguliacinėmis savybėmis.
 • Išlaiko formą.

Vienas pagrindinių iš šios medžiagos pagamintų pagalvių privalumų yra tai, jog jos neįdumba ir nepakeičia savo formos. Negana to, atvira latekso porų struktūra užtikrina aukštą oro pralaidumą, todėl pagalvė išliks šilta žiemą ir vėsi vasarą. Lateksas taip pat vertinamas dėl atsparumo pelėsiui, dulkių erkutėms ir kitiems mikroorganizmams, todėl yra tinkamas pasirinkimas žmonėms kovojantiems su alergijomis.

Viskoelasto pagalvės – palaiko stuburą taisyklingoje padėtyje

 • Prisitaiko prie galvos formos.
 • Laidžios orui ir sugeria drėgmę.
 • Hipoalerginės.
 • Atpalaiduoja kaklo raumenis

Ši medžiaga puikiai prisitaiko prie kūno, todėl nesvarbu, ar miegate ant nugaros, ar ant šono, jūsų stuburas išlieka taisyklingoje padėtyje. Taip pat viskoelastinė medžiaga pasižymi antibakterinėmis savybėmis bei yra pralaidi orui.

Dar vienas šių pagalvių išskirtinumas – formos, prisitaikančios prie individualių miegančiojo poreikių. Pavyzdžiui, vienos populiariausių yra pagalvės su bangele, kurios atitinka kaklo ir pečių linijas, todėl miego metu leidžia tinkamai atsipalaiduoti kaklo raumenims, taip sumažinant ir jų spaudimą.

LONAS HOME naujienos

Artėjant šiltajam metų sezonui LONAS salonus pasiekė net trys naujos patalynės kolekcijos – ALPAKA, TENCEL ir VASARA.

 • ALPAKA ir ALPAKA PLIUS antklodės. Iš 100% alpakų vilnos pagaminta antklodė tinka tiek vaikams, tiek suaugusiems. Antklodė pasižymi visomis alpakų vilnai būdingomis savybėmis – yra šilta, tačiau puikiai praleidžia orą, neleidžia perkaisti miego metu, neturi kvapo ir tinka net alergiškiems žmonėms. 
 • ALPAKA pagalvė. Itin patogi ir minkšta 100% alpakų vilnos pagalvė nekaupia bakterijų ir kvapų, užtikrina greitą drėgmės išgarinimą bei nereikalauja specialios priežiūros.
 • TENCEL antklodė. Lengva, švelni ir šilta TENCEL™ Lyocell pluošto antklodė, pagaminta laikantis tvarios gamybos principų. Išskirtinėmis TENCEL™ Lyocell pluošto savybėmis pasižyminčios antklodės užpildas praturtintas kapoko pluoštu, dar vadinamu šilkine medvilne, užtikrinančiu dar geresnes termoreguliacines ir hipoalergines antklodės savybes bei purumą.
 •  TENCEL pagalvė.  Puri ir minkšta TENCEL™ Lyocell pluošto pagalvė leidžia greitai pasinerti į sapnų karalystę. Pagalvės užpildui taip pat pasirinktas natūraliai iš kapokmedžių išgaunamas pluoštas. Dėka šių medžiagų tandemo pagalvė tiks tiek nuo alergijų kenčiantiems žmonėms, tiek vaikams ar net kūdikiams.  TENCEL™ Lyocell pluošto pagalvė puikiai sugeria ir garina drėgmę, palaiko tinkamą kūno temperatūrą ir neleidžia perkaisti.
 • VASARA antklodė. Artėjant vasarai LONAS meistrai sukūrė idealiai karštoms ir tvankioms vasaros naktims tinkančią antklodę. Tai itin plona ir lengva antklodė, kuri leidžia kūnui kvėpuoti ir greitai išgarina prakaitą. O svarbiausia – nereikalauja išskirtinės priežiūros. 

Kurkite jaukią miegamojo atmosferą su LONAS HOME! Plačiame patalynės asortimente kiekvienas atrasite individualius jūsų poreikius atitinkančius ir kokybišką miegą užtikrinančius sprendimus. O jei kyla papildomų klausimų, LONAS specialistai yra visada pasiruošę suteikti išsamią konsultaciją. Susisiekite!