100% dabīgi, sertificēti jaunumi LONAS HOME sortimentā. Vai jau bija iespēja iepazīties ar kapoku šķiedrvielām?

100% dabīgi, sertificēti jaunumi LONAS HOME sortimentā. Vai jau bija iespēja iepazīties ar kapoku šķiedrvielām?

LONAS HOME sortimentu papildināja dabīgo šķiedrvielu segas un spilveni, kas tiek izgatavoti no organiskās kokvilnas, alpaku vilnas, tenceļa un kapoku. Pēdējais nosaukums droši vien vēl ir gluži jauns, tādēļ rakstu sēriju par jauniem produktiem sākam tieši no augu izcelsmes produktiem TENCEL™ Lyocell un kapoku šķiedrvielām.

Tas nav noslēpums, ka tirgū iespējams atrast produktus, kuru sastāvā ir tenceļa šķiedrvielas, taču 100% sertificētām TENCEL™ Lyocell šķiedrvielām ir saņemta nepieciešamā licence, tiecoties garantēt produkta oriģinalitāti un šķiedrvielu dabīgumu un izcelsmi. LONAS HOME TENCEL™ produkti ir licencēti un ir atbilstoši Oeko-Tex® Standart 100 ekoloģijas standartam un ir piemēroti pat zīdaiņiem.

LONAS HOME - lonas.lt

Kas ir tās TENCEL™ Lyocell šķiedrvielas?

Ar TENCEL™ zīmi tiek apzīmētas no kokvilnas iegūtās šķiedrvielas, piemērojot ilgtspējīgas ražošanas principus: tiek stingti kontrolēta mežu izciršana, tiek izmantoti atjaunojamās enerģijas avoti, tiek izlietots mazāks ūdens daudzums un tamlīdzīgi. Pats audums, kurā ir TENCEL™ Lyocell šķiedrvielas, ir ļoti izturīgs, savukārt nokļūstot dabā, tas pilnībā sairst. Tādējādi tiek radīta aprites ekonomika – ilgtspējīga ražošana.

Tas ir jaunās paaudzes izturīguma un komforta standarts. TENCEL™ ir celulozes šķirne, kas tiek izgatavota, izkausējot kokmateriāla masu, samaisot ar speciālu šķidrumu un izmantojot speciālu žāvēšanas procesu, kas tiek saukts pat “vērpšanu”. Lai tiktu izgatavotas šīs šķiedrvielas, tiek izmantots krietni mazāks enerģijas un ūdens daudzums, nekā ražojot parasto kokvilnu.

LONAS HOME - lonas.lt

Pateicoties unikālajām TENCEL™ Lyocell šķiedrvielu īpašībām, no tām izgatavotās LONAS HOME segas ir ļoti patīkami piekļaut pie ādas, tām ir lieliskas termoregulācijas īpašības, ir diezgan plānas un mirdzošas, tanī pat laikā šīs segas ir izturīgas un biezas. Vai zinājāt, ka TENCEL™ Lyocell šķiedrvielas uzsūc mitrumu pat 50% labāk, nekā parastā kokvilna?

Jaunas dabīgas šķiedrvielas – kapoku. Kas tas ir?

LONAS HOME - lonas.lt

Kapoku ir augu izcelsmes šķiedrvielas, kas ir ļoti līdzīgas kokvilnai, taču ar savām īpašībām kapoku ir daudz pilnvērtīgākas. Kapoku ir gigantiska izmēra tropu meža koks, kas dod augļus, kuri no pirmā acu skata pēc savas struktūras atgādina parasto kokvilnu. Iekšpuses šķiedrviela ražas laikā no augļa tiek ievākta pārstrādei un tekstilizstrādājumu izgatavošanai. Šo koku izaudzēšanai un šķiedrvielu ievākšanai, salīdzinot ar kokvilnu, netiek izmantotas ķimikālijas. Kapoku vēl tiek saukts par zīda kokvilnu, jo ir daudz maigāks un vieglāks par parasto kokvilnu. Izstrādājumi ar kapoku ir piemēroti alerģiskiem cilvēkiem, bērniem un pat zīdaiņiem, jo šis audums lieliski uzsūc un izgaro mitrumu, saglabā atbilstošu ķermeņa temperatūru un neļauj pārkarst.

LONAS HOME - lonas.lt

Jaunie LONAS HOME izstrādājumi no TENCEL™ Lyocell un kapoku šķiedrvielām apvieno jaunākās tehnoloģijas, dabiskumu, ekoloģiju un, ir ļoti svarīgi uzsvērt, izturīgumu. Tos varat atrast šeit un plašāk iepazīties šeit >