Privātuma politika

Vispārīgi noteikumi

LONAS, UAB, juridiskās personas reģistrācijas Nr. 156871188, adrese Ukmergės g. 18, 55101 Jonava, Lietuvas Republika, tālr. +371 67 660 111, e-pasts: [email protected], ja prece tiek iegādāta E-veikalā vai elektroniski, vai SIA "Lonas Latvija", juridiskās personas reģistrācijas Nr. Nr. 40003746926, adrese Ieriķu iela 3, Rīga, LV-1084, Latvijas Republika, tālrunis +371 67 660 111, e-pasts [email protected], ja prece tiek iegādāta Salonā vai izmantojot elektroniskos saziņas līdzekļus - pa tālruni vai e-pastu, (turpmāk tekstā - "Uzņēmums"), apņemas aizsargāt un ievērot jūsu privātumu. Lūdzu, uzmanīgi izlasiet, lai saprastu, kāpēc un kā mēs apkopojam jūsu datus, kā arī kā mēs tos izmantosim.

Konfidencialitātes politikas saturs:

I. Kādus personas datus mēs izmantojam un kādiem nolūkiem;

II. Kādus personas datus mēs izpaužam trešām personām;

III. Cik ilgi mēs glabājam jūsu personas datus;

IV. Mārketinga paziņojumi;

V. Jūsu tiesības;

VI. Kā mēs izmantojam sīkdatnes;

VII. Cita svarīga informācija par personas datu izmantošanu;

VIII. Izmaiņas jūsu konfidencialitātes politikā;

IX. Kā sazināties ar mums.

I. Kādus personas datus mēs apstrādājam un kādiem nolūkiem

1. Mēs apstrādājam jūsu personas datus ar jūsu piekrišanu un likumiskās interesēs, lai noslēgtu un pienācīgi izpildītu līgumu ar jums.

2. Mūsu mērķis ir nodrošināt jums netraucētu pakalpojumu sniegšanu, kvalitatīvu apkalpošanu un vislabāko iespējamo pieredzi darbā ar mūsu uzņēmumu, un mēs apstrādājam jūsu personas datus šo likumisko interešu vārdā. Jums ir tiesības jebkurā laikā iebilst pret šādu apstrādi, sazinoties ar mums pa e-pastu [email protected]. Ja mēs saņemsim jūsu iebildumus, mēs nekavējoties pārtrauksim apstrādāt jūsu datus, taču tam var būt nepieciešamas ne vairāk kā 10 dienas.

Mēs apstrādājam jūsu tehniskos datus, pamatojoties uz likumiskām interesēm, kā aprakstīts zemāk.

Mēs apstrādājam šādus personas datu veidus:

JŪSU SAZIŅAS DATI

1. Jūsu vārds, uzvārds, adrese, e-pasta adrese, tālruņa numurs:

a. pārdodot vai piegādājot preces, ko esat iegādājies no www.lonas.lv, uz jūsu norādīto rēķina sagatavošanas un piegādes adresi;

b. nosūtot jums informāciju par mūsu jaunajiem produktiem un pakalpojumiem;

c. lai noskaidrotu jūsu patieso vecumu, jo mūsu tīmekļa vietnē sniegtie pakalpojumi ir paredzēti tikai personām, kas vecākas par 16 gadiem.

2. Jūsu pirkumu un darbību vēsture, kas ietver jūsu pirkumus, grozā saglabātās preces un jūsu darbības, izmantojot e-pastu, tīmekļa vietni:

a. pārdodot jums preces;

b. pakalpojumu un palīdzības sniegšana, tostarp kompensāciju kārtošana;

c. nosūtot personalizētus e-pasta ziņojumus.

3. Jūsu mārketinga dati: 

a. Jūsu piekrišana saņemt mūsu piedāvājumus un jaunumus;

b. Jūsu e-pasta adrese, uz kuru jūs abonējat mūsu jaunumus un piedāvājumus par produktiem.

Šos datus mēs glabājam 2 gadus.

INFORMĀCIJA PAR DARĪJUMU

1. Jūsu maksājuma informācija:

a. pieņemt un atgriezt naudas līdzekļus, lai izpildītu mūsu līgumsaistības pret jums;

b. par krāpšanas novēršanu un atklāšanu, lai novērstu un atklātu krāpšanu.

Šos datus mēs glabājam 10 gadus.

TEHNISKIE DATI

Mēs apkopojam, analizējam un pārsūtām jūsu datus, lai nodrošinātu netraucētu pakalpojumu sniegšanu jums, kvalitatīvu apkalpošanu un vislabāko iespējamo pieredzi mūsu uzņēmumā. Mēs apstrādājam jūsu tehniskos datus, kas saņemti no analītikas pakalpojumu sniedzējiem, piemēram, Google, Facebook.

Vācot datus, izmantojot Google Analytics rīkus, mēs apstrādājam statistisko informāciju par mūsu vietnes datplūsmu, jūsu izmantoto pārlūkprogrammu, izmantoto datoru, apmeklējumu skaitu, mūsu vietnē pavadīto laiku, mūsu vietnes apmeklējumu skaitu, vietni, no kuras esat nonācis mūsu vietnē, un meklēšanas veidu, kas jūs atveda uz mūsu vietni.

Šos datus mēs glabājam līdz 2 gadiem.

II. Kādus personas datus mēs izpaužam trešām personām

Uzņēmums apņemas neizpaust Pircēja personas datus trešajām personām, izņemot šādus gadījumus:

1. ja Pircējs piekrīt personas datu izpaušanai;

2. izpildot pasūtījumu vai sniedzot citus pakalpojumus, Sabiedrības partneriem, kas nodrošina Pircēja pasūtīto preču piegādi vai citu pakalpojumu sniegšanu;

3. citiem grupas uzņēmumiem, ja dati ir nepieciešami attiecīgajiem mērķiem;

4. tiesībaizsardzības iestādes Latvijas Republikas tiesību aktos noteiktajā kārtībā;

5. ja tas ir nepieciešams, lai novērstu vai izmeklētu tiesību aktu pārkāpumus.

III. Cik ilgi mēs glabājam jūsu personas datus

Mēs saglabāsim jūsu personas datus tikai tik ilgi, cik tas ir nepieciešams, lai izpildītu līgumsaistības vai juridiskās prasības. Jūsu personas dati, kas tiek apstrādāti ar jūsu piekrišanu šādai apstrādei, tiks apstrādāti un glabāti līdz jūsu piekrišanas atsaukšanas dienai.

IV. Mārketinga paziņojumi

Mārketinga paziņojumus mēs jums sūtām tikai ar jūsu piekrišanu apstrādāt jūsu datus tiešā mārketinga nolūkos. Ar jūsu piekrišanu mēs nosūtīsim jums tiešā mārketinga paziņojumus pa e-pastu, lai informētu jūs par mūsu jaunumiem un akcijām un nodrošinātu jums piekļuvi mūsu jaunajiem produktiem. 

Visi mārketinga paziņojumu abonenti var jebkurā laikā atteikties no mārketinga paziņojumiem, ko sūta Lonas UAB vai www.lonas.lv. To var izdarīt, noklikšķinot uz atteikšanās saites jebkurā e-pastā vai sazinoties ar mūsu klientu apkalpošanas centru pa e-pastu [email protected]. Ja jūs atteiksieties no abonēšanas, mēs atjaunināsim jūsu profilu, lai mārketinga paziņojumi jums vairs netiktu sūtīti. Lūdzu, ņemiet vērā, ka mūsu sistēmu atjaunināšana var aizņemt dažas dienas. Tāpēc kādu laiku, kamēr tiek apstrādāts jūsu pieprasījums, jūs joprojām varat saņemt tiešā mārketinga paziņojumus.

V. Jūsu tiesības

Jums kā datu subjektam ir šādas tiesības:

1. Tiesības piekļūt saviem personas datiem. Jums ir tiesības saņemt no mums apstiprinājumu par to, vai mēs apstrādājam jūsu personas datus. Kad mēs apstrādājam jūsu personas datus, jums ir tiesības piekļūt personas datiem, kurus mēs apstrādājam, kopā ar noteiktu papildu informāciju. Šī papildu informācija ietver apstrādes nolūkus, personas datu kategorijas un personas datu saņēmējus. Mēs sniegsim jums jūsu personas datu kopiju, ja netiks pārkāptas citu personu tiesības un brīvību.

2. Tiesības uz personas datu labošanu. Jums ir tiesības pieprasīt, lai tiktu izlaboti neprecīzi personas dati un, ņemot vērā apstrādes nolūkus, papildināti nepilnīgi personas dati.

3. Tiesības pieprasīt savu personas datu dzēšanu. Jūs varat izmantot šīs tiesības, ja: i) personas dati vairs nav nepieciešami, lai sasniegtu mērķus, kādos tie tika vākti vai citādi apstrādāti; ii) jūs atsaucat savu piekrišanu un nepastāv cits juridiskais pamats datu apstrādei; iii) jūs nepiekrītat personas datu apstrādei saskaņā ar piemērojamo datu aizsardzības tiesību aktu noteikumiem; iv) personas dati tiek apstrādāti tiešā mārketinga nolūkos; vai v) personas datu apstrāde bija nelikumīga. Tomēr, lūdzu, ņemiet vērā, ka atsevišķos gadījumos izņēmumu dēļ jums var nebūt iespējams izmantot šīs tiesības. Šie izņēmumi ietver gadījumus, kad personas datu apstrāde ir nepieciešama, lai: (i) īstenotu tiesības uz vārda un informācijas brīvību; (ii) izpildītu juridisku pienākumu, kas mums ir jāievēro; vai (iii) celtu, īstenotu vai aizstāvētu juridiskas prasības.

4. Tiesības ierobežot apstrādi. Šīs tiesības var izmantot šādos gadījumos: i) ja apstrīdat personas datu precizitāti; ii) ja personas dati tiek apstrādāti nelikumīgi, bet jūs nevēlaties, lai tie tiktu dzēsti; iii) ja personas dati vairs nav nepieciešami mūsu apstrādes nolūkiem, bet jūs tos pieprasāt, lai celtu, īstenotu vai aizstāvētu juridisku prasību; vai iv) ja iebilstat pret apstrādi, pamatojoties uz sabiedrības interesēm vai likumīgām interesēm, kamēr tiek pārbaudīts jūsu iebilduma pamatojums. Ja mēs ierobežojam apstrādi, pamatojoties uz šo pamatojumu, mēs varam turpināt glabāt jūsu personas datus, bet mēs tos turpmāk neapstrādāsim, izņemot: i) ar jūsu piekrišanu; ii) lai celtu, īstenotu un aizstāvētu juridiskas prasības; iii) lai aizsargātu citu fizisko vai juridisko personu tiesības; vai iv) būtisku sabiedrības interešu dēļ.

5. Tiesības iebilst pret jūsu personas datu apstrādi ar jūsu konkrēto situāciju saistītu iemeslu dēļ, bet tikai tādā mērā, kādā mēs izmantojam datus sabiedrības interesēs vai mūsu pašu vai trešās personas likumīgajām interesēm. Ja jūs tam nepiekrītat, mēs pārtrauksim jūsu personas datu apstrādi, ja vien mēs nevarēsim pierādīt, ka apstrāde tiek veikta pārliecinošu likumīgu iemeslu dēļ, kas ir svarīgāki par jūsu interesēm, tiesībām un brīvību, vai lai celtu, īstenotu vai aizstāvētu juridiskas prasības.

6. Tiesības iebilst pret savu personas datu apstrādi tiešā mārketinga nolūkos (tostarp profilēšanu tiešā mārketinga nolūkos). Ja nepiekrītat, mēs pārtrauksim apstrādāt jūsu personas datus šim nolūkam.

7. Tiesības uz personas datu pārnesamību. Ja personas datu apstrādes juridiskais pamats ir i) jūsu piekrišana vai ii) līguma izpilde vai darbības, kas veiktas pēc jūsu pieprasījuma pirms līguma noslēgšanas.

8. Tiesības saņemt savus personas datus strukturētā, plaši izmantotā un datorlasāmā formātā. Tomēr jūs nevarēsiet izmantot šīs tiesības, ja tas var negatīvi ietekmēt citu personu tiesības un brīvību.

9. Ja uzskatāt, ka, apstrādājot jūsu personas datus, mēs pārkāpjam datu aizsardzības tiesību aktus, jums ir tiesības iesniegt sūdzību par datu aizsardzību atbildīgajai valsts iestādei.

10. Jums ir tiesības jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu personas datu apstrādei. Piekrišanas atsaukšana neietekmē apstrādes likumību pirms atsaukšanas.

VI. Kā mēs izmantojam sīkdatnes

Mūsu vietnē, tāpat kā daudzās citās, tiek izmantotas arī sīkdatnes. Tie ir nelieli datu faili, kas palīdz mums ātrāk un uzticamāk piegādāt saturu. Kad apmeklējat vai izmantojat mūsu vietnes vai izmantojat mūsu pakalpojumus, rīkus vai ziņojumapmaiņas kanālus, mēs vai mūsu pilnvarotie pakalpojumu sniedzēji var izmantot sīkfailus, lai palīdzētu mums labāk, ātrāk un uzticamāk jūs apkalpot, tostarp reklāmas nolūkos.

Sīkfaili parasti neuzkrāj nekādu informāciju, kas varētu identificēt lietotāju, taču jūsu personīgā informācija, ko mēs apstrādājam, var būt saistīta ar sīkfailos iegūto un saglabāto informāciju.

SĪKFAILI, KO IZMANTO TREŠĀS PUSES

Tiešā mārketinga nolūkos mēs varam izmantot Google Analytics, Facebook vai citu sociālo tīklu nodrošinātos mārketinga un/vai reklāmas rīkus, lai, pamatojoties uz sīkfailos apkopoto informāciju, palīdzētu analizēt mūsu klientu vajadzības. Plašāku informāciju par šo pakalpojumu sniedzēju sīkfailu politikām varat atrast to platformās.

VII. Cita svarīga informācija par personas datu izmantošanu

BĒRNU PERSONAS DATI

Mūsu tīmekļa vietnē sniegtie pakalpojumi ir paredzēti tikai personām, kas vecākas par 16 gadiem. Ja mums ir pamatotas aizdomas, ka mēs apstrādājam to personu datus, kuras ir jaunākas par šajā punktā norādīto vecumu, mēs dzēsīsim šo personu datus no savām datubāzēm. Ja jums ir pamatotas aizdomas, ka mēs, iespējams, apstrādājam to personu datus, kuras ir jaunākas par 16 gadiem, lūdzu, nekavējoties informējiet mūs par to, rakstot e-pastu uz [email protected].

VIII. Izmaiņas jūsu privātuma politikā

Mēs periodiski pārskatām savu konfidencialitātes politiku, lai nodrošinātu, ka tā atspoguļo to, kā mēs rīkojamies ar jūsu datiem.

Ja mēs veiksim būtiskas izmaiņas, mēs jums par to paziņosim tīmekļa vietnē vai ar citu piemērotu saziņas līdzekli, piemēram, e-pastu, lai jūs varētu iepazīties ar šīm izmaiņām, pirms turpināt izmantot mūsu tīmekļa vietni.

IX. Kā sazināties ar mums

Mēs vienmēr vēlamies saņemt atsauksmes no saviem klientiem.

Nevilcinieties sazināties ar mums, ja:

- jums ir kādi jautājumi vai atsauksmes par mūsu konfidencialitātes politiku;

- vēlaties, lai mēs pārtrauktu izmantot jūsu informāciju;

- vēlaties izmantot savas datu subjekta tiesības vai iesniegt sūdzību.

Jūs varat sazināties ar mums saistībā ar personas datu apstrādi un savu tiesību īstenošanu, rakstot e-pastu uz [email protected] vai nosūtot pieprasījumus/sūdzības/atsauksmes rakstiski uz SIA "Lonas Latvija" Ieriķu iela 3, Rīga, LV-1084, Latvijas Republika.