Ēģiptes kokvilnas gultas veļa jūsu mājām: ar ko atšķiras satīns un katūns?

Ēģiptes kokvilnas gultas veļa jūsu mājām: ar ko atšķiras satīns un katūns?

Ēģiptes kokvilna visā pasaulē ir atzīta par visaugstākās kvalitātes garšķiedras kokvilnu. Vēsturiski šī kokvilna nāk no Ēģiptes, un tikai 1% pasaules kokvilnas tiek audzēts Ēģiptē, Nīlas deltā, kur ir vislabākie klimatiskie apstākļi kokvilnas audzēšanai – piemērota temperatūra, ārkārtīgi augsts mitruma līmenis un auglīga augsne. No 100% Ēģiptes kokvilnas šķiedras tiek austs satīns un katūns.

Ēģiptes kokvilna

Diemžēl mūsdienās „Ēģiptes” kokvilna var būt audzēta jebkur pasaulē. Kaut arī Ēģiptes kokvilnas asociācija cenšas aizsargāt Ēģiptes kokvilnas nosaukumu un ierobežot tā izmantošanu kokvilnai, kura nav audzēta Ēģiptē, tomēr ražotāji joprojām izmanto šo terminu, lai palielinātu pārdošanas apjomus. Dažkārt gultas veļā izmantoti tikai daži Ēģiptes kokvilnas pavedieni, tomēr pati gultas veļa tiek raksturota kā „izgatavota no Ēģiptes kokvilnas”.

LONAS - Katūna gultas veļa SAMANŲ PIEVA

Kokvilnas audums – satīns un katūns

Aušana ir auduma izgatavošana stellēs, kad pavedieni tiek saausti noteiktā secībā. Tieši diegu pinuma secība nosaka auduma izskatu, rakstu un īpašības. Gultas veļa tiek šūta no dažādi austas kokvilnas: katūna, satīna (par satīnu sauc arī audumu no zīda), flaneļa un citiem kokvilnas audumiem.

Grezna satīna un katūna gultas veļa, kas izgatavota no 100% kokvilnas, ir ārkārtīgi augstas kvalitātes un ilgmūžīga. Satīna gultas veļa paredzēta tiem, kam patīk maigi pieskārieni un apburošs mirdzums, savukārt katūna veļa – čaukstošas, vieglas un elpojošas matētas virsmas cienītājiem.

Satīna gultas veļa. Tā ir patīkama pieskārienam, maiga un spīdīga gultas veļa. Kokvilnas satīns ir lētāks nekā zīda, bet labāk saglabā krāsu un kalpo ilgāk. Satīna gultas veļa ir smagāka, tāpēc labāk piekļaujas ķermenim un ir piemērota tiem, kam naktī pastāvīgi ir auksti.

Satīna veļu ir ļoti viegli kopt, tā ir labi mazgājama, un audums ātri izžūst. Pat pēc daudzām mazgāšanām satīna veļa neizbalē, tā joprojām ir mīksta un spīdīga.

Ir svarīgi pārliecināties, ka satīns ir izgatavots no 100% kokvilnas. Pievienota poliestera šķiedra padarīs audumu izturīgāku un pagarinās tā kalpošanas laiku, taču sliktāk uzsūks mitrumu, un ar laiku uz auduma virsmas izveidosies bumbulīši.

Katūna gultas veļa. Gultas veļa no blīva, stingra, bet maiga audekla pinuma auduma kalpos gadiem ilgi. Maigā, čaukstošā, bet ļoti mīkstā katūna gultas veļa ir piemērota tiem, kas vēlas gulēt vēsāk un mēdz vairāk svīst naktī. Šāda gultas veļa ir neaizstājama karstās vasaras naktīs, jo tā ir viegla un gaisa caurlaidīga.

Premium klases gultas veļas ražotāji katūnu papildus apstrādā, izmantojot stonewashed tehnoloģiju. Šī tehnoloģija ne tikai mīkstina gultas veļu, bet arī piešķir tai mājīgumu un vienkāršību.

Pirms katūna gultas veļas iegādes jautājiet ražotājiem, kāds katūns tas ir. Pēc cenas bieži vien var spriest, vai audumā ir 50% kokvilnas un 50% sintētikas vai arī tā ir 100% kokvilna.

LONAS - Katūna gultas veļa SAMANŲ PIEVA

Katūna gultas veļa SAMANŲ PIEVA

Miega eksperti un komforta meistari uzņēmumā „Lonas” iet vēl soli tālāk un piedāvā dabiskumu izstarojošu augstākās kvalitātes gultas veļu vēl labākam un ērtākam jūsu miegam. Katūna gultas veļa SAMANŲ PIEVA ir izgatavota Lietuvā no 100% kokvilnas, kura audzēta un ar rokām novākta tieši Ēģiptē, bet austa Itālijā. Dabīga, piemērota pat visjutīgākajai ādai, mīkstināta katūna auduma gultas veļa SAMANŲ PIEVA – sūnu krāsas miers, komforts un ilgmūžība jūsu guļamistabā ne vienu gadu vien.

Katūna gultas veļa "SAMANŲ PIEVA" Katūna palags "SAMANŲ PIEVA"