Kādu matraci izvēlēties?

Kādu matraci izvēlēties?

Ērts matracis uzlabo asinsriti, atslābina muskulatūru, nodrošina kvalitatīvu un pilnvērtīgu atpūtu

Pēc mierīga nakts miega esam darbīgāki dienas laikā. Kvalitatīva atpūta ir cieši saistīta ar pietiekamu enerģiju, spēcīgāku imunitāti un labu noskaņojumu. Pareiza matrača izvēle – darbs, kam nepieciešams daudz laika un zināšanu. Nekļūdieties – matracis, kas piemērots jūsu draugiem vai laulātajam, var nederēt jums. Svarīgi novērtēt materiālus, no kuriem izgatavots matracis, tā cietību un papildu iespējas, piemēram, vai tajā nevairojas putekļu ērcītes. Matracim, kas ir piemērots tieši jums, ir jāpielāgojas individuālām ķermeņa formām un svaram, kā arī jānodrošina pareizs mugurkaula stāvoklis un atbilstošas cietības pamatne.

Matrača veidi

Lateksa matrači

Matraču izgatavošanai tiek izmantots ilgi kalpojošs augstas kvalitātes elastīgs latekss, kura sastāvā ir dabiskais kaučuks. Ekoloģisko lateksa matraču pamatne ir veidota no stingra kabatveida mikroatsperu bloka, kas reaģē uz spiedienu, pielāgojas ķermeņa formām un nodrošina stingru atbalstu. LONAS leteksa matrači – jaunāko tehnoloģiju līdzsvars, maksimāls komforts, ļoti labi gaisa caurlaidības un elastīguma rādītāji.

Priekšrocības:

 • Elastīgi, tāpēc pielāgojas ķermeņa formām un nodrošina pareizu mugurkaula stāvokli;
 • Elpojoši. Nevairojas putekļu ērcītes un citi mikroorganismi;
 • Nepārvada kustības;
 • Elastīgi (viegli transportējami);

Trūkumi:

 • Matracim ir ilgi paliekoša specifiska smarža;
 • Nav piemēroti izmantošanai mitrās telpās;
 • Daži cilvēki ir alerģiski pret lateksu;
 • Parasti ir ļoti smagi.

Atsperu matrači

Matraču pamatne ir veidota no stingra kabatveida atsperu bloka, kas pielāgojas individuālam ķermeņa spiedienam, nodrošina stingru atbalstu un nepārvada kustības. Atsperu matrači pielāgojas cilvēka svaram – šādā veidā tiek nodrošināts komforts, ērta un mierīga atpūta. LONAS matračos izmantotas augstākās kvalitātes, drošas, atbilstoši TÜV standartam sertificētas atsperes.

Priekšrocības:

 • Atsperu matrači ir ļoti elpojoši – neuzkrāj siltumu un nepelē;
 • Kabatveida atsperu matrači vienmērīgi sadala svaru;
 • Augsta elastība;
 • Pievilcīga cena;
 • Vairāku gadu kvalitātes garantija.

Trūkumi:

 • Laika gaitā atsperes var saspiesties, tāpēc matracis kļūs ciets un nelīdzens;
 • Atsperu matračus nedrīkst saliekt vairāk kā 45 grādu leņķī, tāpēc tie nav piemēroti paceļamiem gultu režģiem;
 • Laika gaitā atsperu maisiņi var saplīst, tāpēc matracis var sākt čīkstēt.

Viskoelastāna matrači

Viskoelastāna matraču pamatne sastāv no elpojoša, ilgmūžīga un elastīga materiāla. Viskoelastāna matrači, kuriem ir speciāls blīvums, pielāgojas dažādam cilvēku svaram. Virsējais slānis ir radīts uz NASA kosmiskās tehnoloģijas bāzes – tas reaģē uz siltumu, pielāgojas ķermenim, atslābina muskulatūru.

Viskoelastāna putu poliuretāna matrači palīdz saglabāt pareizu mugurkaula stāvokli un ļauj baudīt mierīgu atpūtu. Pateicoties unikālajiem konstruktīvajiem risinājumiem, šie matrači ieteicami cilvēkiem, kas cieš no muguras sāpēm, kā arī tiem, kam ir mugurkaula problēmas. Vairākumam LONAS produktu ir vilnīšu formā profilēta pamatne, kas uzlabo gaisa vadītspēju un nodrošina augstāku komfortu.

Priekšrocības:

 • Reaģē uz ķermeņa siltumu un atbilstoši iegrimst;
 • Ieteicami cilvēkiem, kas cieš no locītavu sāpēm;
 • Samazina ķermeņa locekļu tirpšanu;
 • Nevairojas putekļu ērcītes. Neizraisa alerģiju.

Trūkumi:

 • Nav piemēroti cilvēkiem, kas mēdz svīst miega laikā;
 • Aizkavēta sākotnējās formas atgūšana;
 • Nav piemēroti vēsai videi (matrači sāk cietēt);
 • Vāja mitruma iztvaikošana;
 • Iegādājoties jaunu matraci, kādu laiku jūtama specifiska smarža.

Matrača cietība

Guļot ir jājūt maksimāls komforts, t. i., matračiem ir jāpielāgojas jūsu ķermeņa formām, tas nedrīkst būt pārāk ciets, nedz arī pārāk mīksts. Nepareizi izvēlēts matracis izraisīs muguras, kakla un jostas daļas sāpes, dienas laikā jutīsiet pastāvīgu nogurumu un enerģijas trūkumu. LONAS piedāvā mīkstus, vidējas cietības, cietus un regulējamas pamatnes matračus, kuru cietība koriģējama atkarībā no gulētāja svara. Pastāv trīs galvenās matraču cietības grupas:

Mīkstie matrači - (cilvēkiem, kuru svars ir līdz 90 kg). Tie ir mīkstie matrači ar septiņām anatomiskajām zonām, kas nodrošina pienācīgu plecu un iegurņa zonas iegrimšanu.

Vidējas cietības matrači - (cilvēkiem, kuru svars ir 90–110 kg). Tie ir matrači ar cietāku pamatni, kas pielāgojas individuālajām formām un saglabā pareizu ķermeņa stāvokli.

Cietie matrači - (cilvēkiem, kuru svars ir 110 kg un vairāk). Tie ir matrači ar cietāku struktūru, kas neļauj ķermenim iegrimt.

Atgādinām, ka katrā konkrētajā gadījumā matrača izvēle ir atkarīga no cilvēka dzīvesveida, vecuma, veselības stāvokļa un miega paradumiem, piemēram, ja tiek gulēts uz muguras, matracim jāsaglabā taisna mugurkaula līnija, ja uz sāniem – matracim ir jānodrošina pienācīga plecu un iegurņa zonas iegrimšana.

Kādu matraci izvēlēties?

Citas matrača īpašības

JA JUMS IR ALERĢIJA, izvēlieties matračus ar antialerģisku pamatni. Viens no biežākajiem risinājumiem – matrači ar speciālu pārvalku, kas aptur ērcīšu, sēnīšu un citu mikroorganismu vairošanās procesus. Ja esat alerģisks pret ērcītēm, neizvēlieties atsperu matračus – tie nenodrošinās maksimālo aizsardzību. Šajā gadījumā iesakām padomāt par matračiem ar viskoelastāna pamatni, kas piemēroti cilvēkiem ar trauslu miegu un noslieci uz alerģiju.

JA NOMOKA SVĪŠANA, izvēlieties matračus ar vēsāku pamatni, kas uzlabo miega kvalitāti. Vēsāko kategorijai pieskaitāmi atsperu matrači un putu poliuretāna matrači, kas nodrošina efektīvu gaisa cirkulāciju, ātru sviedru iztvaikošanu un uzticamu aizsardzību pret mitruma uzkrāšanos.

JA ESAT SALĪGS, izvēlieties matračus ar siltāku pamatni. Šajā gadījumā būs piemēroti lateksa vai viskoelastāna matrači, kas reaģē uz cilvēka izstaroto siltumu un ieskauj ķermeni. Minētās kategorijas produkti pielāgojas gulētāja vajadzībām un nodrošina maksimālu komfortu.

JA GUĻAMMISTABĀ JŪTAMS MITRUMS, jums būs piemēroti atsperu un putu poliuretāna matrači, kas izceļas ar labām mitruma iztvaikošanas īpašībām. Viskoelastāna un lateksa produkti uzkrās mitrumu, tāpēc laika gaitā sāks pelēt. Turklāt viskoelastāna matrači ir jutīgi pret vēsumu, tāpēc, temperatūrai nokrītoties zem 15°C, tie sāk cietēt un zaudē elastīgumu.

Kādu matraci izvēlēties? LONAS

Kāpēc LONAS?

Roku darbs

Lielākā LONAS matraču ražošanas procesa daļa ir rūpīgs roku darbs. Katrs matracis tiek ražots saskaņā ar konkrētām klienta vajadzībām un vēlmēm. Ražošanas process ir ļoti personalizēts, tāpēc vienlaicīgi tiek ražots tikai viens matracis.

Paredzēts tieši jums

Visa LONAS produkcija tiek speciāli pielāgota mūsu valsts cilvēku vajadzībām un izstrādāta sadarbībā ar Lietuvas ārstiem un slaveniem dizaineriem.

Elpojoši materiāli

Ražošanā izmantojamie materiāli ir ar pastiprinātu gaisa caurlaidību, pilnībā nekaitīgi un piemēroti pat zīdaiņiem (sertificēti Oeco-tex®).

Lono-Tec™ materiāls

LONAS matraču pamatni veido unikāls putu poliuretāna materiāls Lono-Tec™. Šis materiāls ir ilgi kalpojošs un ar ļoti labu gaisa caurlaidību. Tas ir unikāls LONAS produkts, kurā ir uzkrāta divas desmitgades ilgā matraču ražošanas pieredze un tehnoloģijas.

Memospace™ materiāls

Unikālais viskoelastāna materiāls Memospace™ – svarīgs komfortu uzlabojošs LONAS matraču elements. Šis materiāls ir gaisa caurlaidīgs, lieliski pielāgojas ķermenim, atslābina muskulatūru un ir izstrādāts uz NASA kosmiskās tehnoloģijas bāzes.

Ieliktnis L-Slip™

Speciālais aizsardzības ieliktnis L-Slip™ tiek izmantots daudzos LONAS matračos. Tas paildzina matraču kalpošanas laiku, samazina nolietošanos, kā arī aizsargā mājas vidi no poliuretāna vai lateksa daļiņām.

Pēc mierīga nakts miega esam darbīgāki dienas laikā. Kvalitatīva atpūta ir cieši saistīta ar pietiekamu enerģiju, spēcīgāku imunitāti un labu noskaņojumu. Pareiza matrača izvēle – darbs, kam nepieciešams daudz laika un zināšanu.

LONAS - Kā izvēlēties matraci?

Nekļūdietiesmatracis, kas piemērots jūsu draugiem vai laulātajam, var nederēt jums. Svarīgi novērtēt materiālus, no kuriem izgatavots matracis, tā cietību un papildu iespējas, piemēram, vai tajā nevairojas putekļu ērcītes. Matracim, kas ir piemērots tieši jums, ir jāpielāgojas individuālām ķermeņa formām un svaram, kā arī jānodrošina pareizs mugurkaula stāvoklis un atbilstošas cietības pamatne.

Ērts matracis uzlabo asinsriti, atslābina muskulatūru, nodrošina kvalitatīvu un pilnvērtīgu atpūtu.

Īsi un skaidri: viss par matraču veidiem, cietību un citām īpašībām speciāli Jums izstrādātā grāmatā:

Kā izvēlēties matraci?