Kam vajag pievērst uzmanību, izvēloties segu vai spilvenu?

Kam vajag pievērst uzmanību, izvēloties segu vai spilvenu?

Pa nakti Jūs nomāc pārkaršanas problēma? Problēmas rada mugurkaula sāpes? Augstvērtīgi atpūsies neļauj alerģijas, kuras novārdzina Jūs katru nakti? Liela varbūtība, ka Jūsu problēmu iemesls – neatbilstoši izvēlēta gultas veļa. Nepiemērots spilvens var kļūt par kakla un muguras sāpju iemeslu, savukārt sliktas segas izvēles dēļ Jūsu atpūtu var nomākt arī pastāvīga svīšana un alerģijas.

Šī iemesla dēļ LONAS miega eksperti dalās ar saviem padomiem, kā izvēlēties kvalitatīvu segu un spilvenu, kuri garantētu pilnvērtīgu atpūtu.

Cik bieži nepieciešams mainīt segu un spilvenu?

 • Spilvenu – ik pēc 1–2 gadiem.
 • Segu – ik pēc 5 gadiem.

Jūs uzskatāt, ka gulta – ir vistīrākā mājokļa vieta? Diemžēl, siltuma un mitruma dēļ mūsu gulta ir ideāla vide, kur vairojas putekļu ērcītes un citi mikroorganismi. Turklāt, ilgstošas izmantošanas rezultātā, gan mūsu segā, gan spilvenā uzsūcas sviedri, ķermeņa krēmi un citi netīrumi, tādēļ, ja vēlaties izvairīties no alerģijām un gribat kvalitatīvi izgulēties, ir ļoti svarīgi atbilstoši tīrīt gultas veļu un to laicīgi apmainīt.

„Saskaņā ar „Nacionālā miega institūta“ datiem, segu tiek rekomendēts vidēji mainīt ik pēc 5 gadiem, savukārt spilvenu – ik pēc 1-2 gadiem. Patiesību sakot, šie skaitļi var būt arī citādāki, atkarībā no gultas veļas kvalitātes un tās kopšanas. Ja vēlaties saglabāt tīrību un augstvērtīgu miegu, segu vajadzētu izmazgāt vismaz vienu reizi gadā, savukārt spilvenus vajadzētu mazgāt vairākas reizes gadā. Gan segu, gan spilvenus rekomendējam mazgāt, vadoties pēc instrukcijām, kuras norādītas uz etiķetēm.

Kādu segu un spilvenu izvēlēties?

Alpaku vilnas gultas veļas termoregulācijas īpašības
Tenceļa segas un spilveni – tiem, kam ir jutīga āda un kas ļoti svīst
Kokvilnas segas – dabīgas un ilgstoši kalpo
Sintētiskā auduma segas un spilveni – vienkārši kopjami
Pīļu un zosu dūnu segas un spilveni – gaisīgi un mīksti
Lateksa spilveni – nemaina savu formu
Viskoelastīgie spilveni – saglabā mugurkaulu pareizā pozīcijā

Alpaku vilnas gultas veļas termoregulācijas īpašības

 • Gaisa caurlaidība un mitruma absorbēšana.
 • Ar labām termoregulācijas īpašībām.
 • Hipoalerģiskas īpašības.

Alpaku vilna ir viena no augstvērtīgākajām vilnām pasaulē. Šo dzīvnieku, kuri ir ļoti populāri Andu kalnos, kažoks ir pielāgots, lai izturētu ļoti lielas temperatūras svārstības – kažokā esošās unikālās gaisa spraudziņas dzīvniekiem palīdz saglabāt labvēlīgu ķermeņa temperatūru. Tādas pat īpašības piemīt arī segām un spilveniem, kas izgatavoti no šī materiāla. Ar alpaku vilnas gultas veļu patiešām nenosalsiet aukstajās ziemas naktīs, savukārt vasarā tās izmantojot, nepārkarsīsiet.

Pateicoties ļoti labām termoregulācijas un mitruma absorbēšanas īpašībām, šī tipa segas ir piemērotas arī cilvēkiem, kuri ļoti svīst. Alpaku vilna, salīdzinot ar cita veida vilnu, ir bez smaržas, sastāvā nav lanolīna un tā sevī neuzkrāj putekļu ērcītes, tādēļ to var izvēlēties pat alerģiski cilvēki.

Tenceļa segas un spilveni – tiem, kam ir jutīga āda un kas ļoti svīst

 • Gaisa caurlaidība un mitruma absorbēšana.
 • Hipoalerģiskas īpašības.
 • Piemīt termoregulācijas īpašības.
 • Izturīgas.

Tencels – tās ir dabiskas un izturīgas šķiedras, kuras sāktas ražot tikai pirms 30 gadiem un kuras apvieno ļoti daudzu materiālu labākās īpašības. Gultas veļai ar šīm šķiedrām piemīt ne tikai ļoti labas mitruma absorbējošas īpašības, bet arī tā ļoti ātri izgaro mitrumu. Pētījumi aplecina, ka tencelis absorbē līdz 50 procentiem lielāku mitruma daudzumu nekā parastā kokvilna, tādēļ šī gultas veļa ir lieliski piemērota tiem, kas pa nakti ļoti svīst.

Atbilstoši, pateicoties lieliskai gaisa caurlaidībai, šis materiāls gulēšanas laikā neļaus pārkarst un neļaus nosalt. Turklāt tencelis ir gluži tikpat mīksts un maigs kā zīds, tas nekairina ādu un ir piemērots jutīgiem un alerģiskiem cilvēkiem.

Kokvilnas segas – dabīgas un ilgstoši kalpo

 • Gaisa caurlaidība un mitruma absorbēšana.
 • Hipoalerģiskas īpašības.
 • Viegli kopjamas.

Kokvilna ir viena no populārākajām dabīgajām šķiedrvielām mājas tekstilizstrādājumu nozarē. Kokvilnas segas – nav izņēmums. No šī auduma izgatavotās segas ir ļoti gaisa caurlaidīgas, tās ļoti labi absorbē mitrumu, piemērotas alerģiskiem cilvēkiem, ir viegli kopjamas un ilgstoši kalpo. Tomēr, salīdzinot ar tenceļa audumu, kokvilna ar savām īpašībām ir nedaudz prastāka.

Sintētiskā auduma segas un spilveni – vienkārši kopjami

 • Gaisa caurlaidība un mitruma absorbēšana.
 • Hipoalerģiskas īpašības.
 • Viegli kopjamas.

Mūsdienu sintētiskie audumi ir ļoti līdzīgi dabisko šķiedrvielu audumiem. Tie tāpat labi uzsūc mitrumu un ļauj ķermenim elpot. No šī auduma izgatavotā gultas veļa tāpat ir hipoalerģiska, jo tajā nav dabīgo vielu, kuras izraisa alerģijas. Un pats svarīgākais, ka tādas segas un spilveni ir vienkārši kopjami – tos var mazgāt pat veļas mazgājamajā mašīnā.

Pīļu un zosu dūnu segas un spilveni – gaisīgi un mīksti

 • Gaisa caurlaidība un mitruma absorbēšana.
 • Viegli kopjamas.
 • Ilgstoši saglabā formu.

Pīļu un zosu dūnas ir vienas no senākajām dabiskajām gultas veļas pildvielām, kuras tiek novērtētas, pateicoties to gaisīgumam, mīkstumam un ilgstošai kalpošanai. Ar dūnām piepildīta gultas veļa tāpat viegli piemērojas pie apkārtējās vides temperatūras un ļauj ādai elpot, tādēļ guļot sajutīsiet patīkamu siltumu, savukārt liekais mitruma daudzums šajā gultas veļā neuzkrāsies. Patiesību sakot, tiem, kas sūdzas ar mugurkaula sāpēm, netiek rekomendēts gulēt uz spilveniem, kas pildīti ar dūnām.

LONAS HOME antklodės ir pagalvės

LONAS HOME segas un spilveni

Lateksa spilveni – nemaina savu formu

 • Gaisa caurlaidība un mitruma absorbēšana.
 • Hipoalerģiskas īpašības.
 • Ar labām termoregulācijas īpašībām.
 • Saglabā formu.

VViena no galvenajām no šī materiāla izgatavoto spilvenu priekšrocībām ir tā, ka šie spilveni nesakrīt, nerada iedobumus un nemaina savu formu. Turklāt, atvērto lateksa poru struktūra nodrošina ļoti labu gaisa caurlaidību, tādēļ spilvens saglabāsies gan silts ziemā, gan vēss vasarā. Latekss tāpat tiek novērtēts, pateicoties izturībai pret pelējumu, putekļu ērcītēm un citiem mikroorganismiem, tādēļ tas ir ļoti piemērota izvēle cilvēkiem, kas cīnās ar alerģijām.

Viskoelastīgie spilveni – saglabā mugurkaulu pareizā pozīcijā

 • Piemērojas pie galvas formas.
 • Gaisa caurlaidība un mitruma absorbēšana.
 • Hipoalerģiskas īpašības.
 • Atbrīvo kakla muskuļus.

Šis materiāls lieliski piemērojas pie ķermeņa, tādēļ nav svarīgi, vai guļat uz muguras, vai uz sāniem, Jūsu mugurkauls tiek saglabāts pareizā pozīcijā. Tāpat viskoelastīgajam materiālam piemīt antibakteriālas īpašības un tas ir gaisa caurlaidīgs.

Vēl viena šo spilvenu ekskluzivitāte – formas, kuras piemērojas pie individuālām lietotāja vajadzībām. Piemēram, vieni no populārākajām ir spilveni ar vilni, kas atbilst kakla un plecu līnijām, tādēļ guļot ļauj atbilstoši atbrīvot kakla muskuļus, tādējādi samazinot kakla muskuļu sasprindzinājumu.

LONAS HOME jaunumi

Tuvojoties siltajai sezonai, LONAS salonos jau varat iegādāties pat trīs jaunas gultas veļas kolekcijas – ALPAKA, TENCEL un VASARA.

 • ALPAKA un ALPAKA PLIUS segas. No 100% alpaku vilnas izgatavota sega piemērota gan bērniem, gan pieaugušajiem. Segai piemīt visas alpaku vilnai raksturīgās īpašības – tā ir silta, taču ļoti gaisa caurlaidīga, guļot neļauj pārkarst, bez aromāta, piemērota alerģiskiem cilvēkiem.
 • ALPAKA spilvens. Ļoti ērts un mīksts 100% alpaku vilnas spilvens, neuzkrāj baktērijas un smaržas, nodrošina ātru mitruma izgarošanu un nav nepieciešama speciāla kopšana.
 • TENCEL sega. Viegla, maiga un silta TENCEL™ Lyocell šķiedrvielu sega, izgatavota, ievērojot ilgtspējīgas ražošanas principus. Segu, kurām raksturīgas ekskluzīvas TENCEL™ Lyocell šķiedrvielu īpašības, pildvielas bagātināts ar kapoku šķiedrvielām, kuras vēl tiek sauktas par zīda kokvilnu, kas nodrošina vēl labākas termoregulācijas un hipoalerģiskas segas īpašības un gaisīgumu.
 •  TENCEL spilvens.  Gaisīgs un mīksts TENCEL™ Lyocell šķiedrvielu spilvens ļauj ātri ienirt sapņu valstībā. Spilvena pildviela tāpat izvēlēta dabīgā veidā, no kapoku kokiem iegūstot šķiedrvielas. Pateicoties šo vielu apvienojumam, spilvens būs piemērots gan cilvēkiem, kas cieš no alerģijām, gan bērniem vai pat zīdaiņiem. TENCEL™ Lyocell šķiedrvielu spilvens lielisko absorbē un izgaro mitrumu, saglabā atbilstošu ķermeņa temperatūru un neļauj pārkarst.
 • VASARA sega. Tuvojoties vasarai, LONAS meistari ir izveidojuši ideāli karstām un sutīgām vasaras naktīm piemērotu segu. Tā ir ļoti plāna un viegla sega, kura ļauj ķermenim elpot un ātri izgaro sviedrus. Un pats svarīgākais – nav nepieciešana speciāla kopšana. 

Radiet mājīgu atmosfēru guļamistabā kopā ar LONAS HOME! Plašajā gultas veļas sortimentā katrs atradīs individuāli savām vajadzībām atbilstošus risinājumus, kas nodrošinās kvalitatīvu miegu. Savukārt, ja rodas papildu jautājumi, LONAS speciālisti ir vienmēr gatavi sniegt izsmeļošu konsultāciju. Sazinieties!