Matrači un to tipi. Kādas bieži sastopamās sūdzības katrs no tiem risina vislabāk?

Šodien īpaši plašā klāstā pieejami matrači, kas var atrisināt dažādas problēmas. Skaidrs ir arī tas, ka plašs izvēles klāsts bieži kļūst par nopietnu izaicinājumu – kā izvēlēties gan vienu labāko, gan savām vajadzībām piemērotāko produktu?

Lai vienkāršotu izvēles procesu jums, LONAS miega eksperti iepazīstina ar mūsdienu matraču pamatveidiem un dalās ar padomiem, kā izvēlēties to vienīgo.

lonas.lv

Matrači un to tipi. Kādas bieži sastopamās sūdzības katrs no tiem risina vislabāk? - lonas.lv

lonas.lv

Matrači un to tipi

Meklējot atbilstošo matraci, jūs ievērosiet, ka mūsdienu tirgū dominē četri galvenie matraču veidi. Tie ir atsperu, viskoelastīgie, putu poliuretāna ir lateksa izstrādājumi. Katrs no tiem var lepoties ar dažādām priekšrocībām, ko var izmantot maksimāli, pievēršot uzmanību saviem miega ieradumiem un fiziskajai veselībai.

lonas.lv

Atsperu matrači – tiem, kam patīk gulēt vēsāk.

 • Labi absorbē ķermeņa kustības guļot.
 • Ar labu gaisa caurlaidību, tāpēc ir piemēroti cilvēkiem, kuriem ir nosliece uz svīšanu.
 • Nodrošina pareizu mugurkaula atbalstu.

Tas ir viens no senākajiem, tomēr arvien vispopulārākajiem matraču veidiem. Atkarībā no konstrukcijas, atsperu matračus var sadalīt divās grupās – “Bonell” un “Pocket”. “Bonell” ir klasiskie atsperu matrači, kuros visas atsperes ir savstarpēji savienotas ar spirālveida stiepli. Savukārt “Pocket”, kas ir zināmi kā kabatveida tipa atsperu matrači, kas ir izstrādāti izmantojot jaunāko tehnoloģiju – katra atspere ir iestrādāta atsevišķā maisiņā, nodrošinot, lai atsperes savā starpā nesaskartos, tādejādi absorbējot cilvēka ķermeņa kustības. Pateicoties šai funkcijai, “Pocket” šodien patērētāji tiem pievērš arvien lielāku uzmanību.

Matrači un to tipi. Kādas bieži sastopamās sūdzības katrs no tiem risina vislabāk? - lonas.lv

lonas.lv

Kad ir vērts izvēlēties atsperu matraci?

Atsperu matrača galvenā priekšrocība – perfekta gaisa caurlaidība. Šī iemesla dēļ šāda tipa matracis ieteicams cilvēkiem, kas cieš no pastiprinātas svīšanas. Modernos “Pocket” matračus jāizvēlās arī cilvēkiem, kas cieš no muguras sāpēm. Šie matrači ar savu struktūru lieliski pielāgojas ķermeņa formām un nodrošina pareizu mugurkaula atbalstu.

lonas.lv

Viskoelastīgie matrači – tiem, kuri cieš no sāpēm mugurā un locītavās.

 • Pielāgojas ķermeņa formām.
 • Risina mugurkaula un locītavu problēmas.
 • Hipoalergēniski.
 • Nav piemēroti cilvēkiem, kas cieš no svīšanas.

lonas.lv

Viskoelastīgie matrači, kas pielāgojas ķermeņa formām, parasti sastāv no divām daļām. Matrača pamatne parasti tiek izgatavota no poliuretāna putām, bet augšējā daļa ir viskoelastīgās poliuretāna putas – uzlabota NASA tehnoloģijas versija, materiāls, kas radīts speciāli lidojumiem kosmosā, kuras ir pazīstamas arī ar nosaukumu atmiņas (memory) putas. Tomēr, divdaļīgas konstrukcijas dēļ viskoelastīgais matracis paredzēts lietošanai tikai no vienas puses.

lonas.lv

Matrači un to tipi. Kādas bieži sastopamās sūdzības katrs no tiem risina vislabāk? - lonas.lv

lonas.lv

Kad ir vērts izvēlēties viskoelastīgo matraci?

Viskoelastīgajiem matračiem piemīt augstā elastība, maksimāli precīzi pielāgojas cilvēka ķermeņa formai, ļauj mugurkaulam ieņemt maksimāli ērtu stāvokli un palīdz muskuļiem pilnīgi atslābināties. Šo matraču cietība mainās atkarībā no siltuma uzņemšanas veida – nonākot saskarē ar cilvēka ķermeni, tas paliek mīkstāks un pielāgojas ķermeņa līnijām. Šo iemeslu dēļ tie ir lieliska izvēle cilvēkiem ar diagnosticētām mugurkaula slimībām vai locītavu sāpēm. Viskoelastīgie matrači ir piemēroti arī cilvēkiem ar alerģiju – šis materiāls novērš putekļu ērcīšu vairošanos matracī.

Tomēr, ja jums tiek novērota pastiprināta svīšana nakts laikā, šis matracis nav paredzēts jums. Uz viskoelastīgajiem matračiem gulēt ir siltāk, tāpēc cilvēkiem, kam patīk vēsākas temperatūras, labāk izvēlēties cita tipa matračus.

lonas.lv

Poliuretāna putu matrači – ieteicami cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar asinsriti un atkārtojas ķermeņa daļu tirpšana.

 • Stimulē asinsriti, piemēroti tiem, kas cīnās ar tirpšanu augšējās vai apakšējās ekstremitātēs.
 • Anatomisks atbalsts mugurkaulam un muskuļu relaksācija.
 • Labs risinājums cilvēkiem, kuri cieš no sāpēm locītavās.
 • Hipoalergēnisks.

lonas.lv

Poliuretāna putas, to mēdz dēvēt vienkārši par porolonu, ir kvalitatīvs, elastīgs un elpojošs materiāls. Matrači, kuru sastāvā ir šis materiāls, tiek ražoti saskaņā ar progresīvo kodola veidošanas tehnoloģiju, kas matraci sadala anatomiskās zonās. Izvēloties poliuretāna putu matraci, jāpievērš uzmanība blīvumam – jo lielāks blīvums, jo augstāka kvalitāte.

lonas.lv

Matrači un to tipi. Kādas bieži sastopamās sūdzības katrs no tiem risina vislabāk? - lonas.lv

lonas.lv

Kad ir vērts izvēlēties poliuretāna putu matraci?

Ja pēc pamošanās ir tirpšana kādā no ķermeņa daļām, tieši poliuretāna putu matrači ir lieliska izvēle jums. Augstā matrača elastība nodrošina piemērošanās ķermeņa formām, šī tipa matrači palīdz stimulēt asinsriti un samazināt spiedienu uz ķermeņa daļām. Tikmēr, pateicoties pareizam mugurkaula un muskuļu atbalstam, matracis ir piemērots cilvēkiem, kuri cieš no muguras un locītavu sāpēm.

Poliuretāna putu matrači arī ir iecienīti antialerģisko īpašību dēļ, tāpēc šī izvēle ir piemērota cilvēkiem, kuri cieš tieši no putekļu ērcīšu alerģijas.

lonas.lv

Lateksa matrači – tiem, kas bieži cīnās ar alerģijām.

 • Piemērots tiem, kuri cieš no pastiprinātas svīšanas.
 • Piemērots cilvēkiem ar dažādām ortopēdiskām problēmām vai tiem, kuriem ir liekais svars.
 • Hipoalergēnisks.
 • Var būt specifiska smarža.

lonas.lv

Tas ir ilgmūžīgs produkts, kura materiāls tiek iegūts no gumijas koku sulas. Šie matrači var būt izgatavoti gan no sintētiskā, gan no dabīgā lateksa, tomēr, lai iegūtu vislabāko rezultātu, šie lateksa veidi parasti tiek jaukti maisījumos.

lonas.lv

Matrači un to tipi. Kādas bieži sastopamās sūdzības katrs no tiem risina vislabāk? - lonas.lv

lonas.lv

Kad ir vērts izvēlēties lateksa matraci?

Lateksa matrači saglabāt muguras dabiskos izliekumus un anatomiski pareizo stāvokli, tāpēc tas ir optimālais variants cilvēkiem, kuri saskaras ar dažādām ortopēdiskajām problēmām un tiem, kam ir liekais svars. Lateksu arī augstu vērtē cilvēki ar alerģiju – šī materiāla dabiskās izturības pret pelējumu un putekļu ērcītēm dēļ. Turklāt, šim materiālam piemīt augsta gaisa caurlaidība, tāpēc tādu matraci var izvēlēties ikviens, kas mokās ar pastiprinātu svīšanu naktī.

Tomēr, ja esat īpaši jūtīgs pret aromātiem, šis matracis nav piemērots jums. Lateksa matračiem piemīt specifiska smarža, kas var izraisīt kairinājumu jūtīgiem cilvēkiem.

lonas.lv

Pirms pirkšanas – testējiet

LONAS miega eksperti atgādina: matracis – iespējams, ir pirkums, kam nepieciešama jūsu vislielākā uzmanība un vērīgums. Galu galā tā ir veselības un labklājības garantija! Pirms matrača iegādes nebaidieties un nevilciniet – izmēģiniet to. Nepietiek pasēdēt uz matrača malas vai iespiest tajā ar roku, lai novērtētu tā cietību. Veltiet vismaz dažas minūtes, lai pagulētu uz tā dažās gulēšanas pozīcijās. Ja ir iespējams, mēs iesakām jums veltīt vairāk laika, lai izmēģinātu matraci.

Un, ja jūs pērkat matraci interneta veikalā, neaizmirstiet, ka vienīgi LONAS Trīskrāsu kolekcijas matraci ir iespēja izmēģināt pat 30 diennaktīs. Jauno pirkumu testējiet mājās, un neapmierinātības gadījumā, lūdzu, sazinieties ar mūsu konsultantiem: mēs nomainīsim pret citu Trīskrāsu kolekcijas matraci.

lonas.lv

Apmeklējiet tuvāko saLONU un mēģiniet atrast sev vispiemērotāko nakts miega pamatu: 

lonas.lv

saLONI Latvijā >