5 padomi, kā saglabāt dvieļu un peldmēteļu mīkstumu

5 padomi, kā saglabāt dvieļu un peldmēteļu mīkstumu

Ikdienas komfortu mājās veido mazas un dažkārt nemanāmas detaļas. Droši vien piekritīsiet, ka viena no tām ir mīksti un pūkaini dvieļi un peldmēteļi, kas mūs gaida pēc patīkamas dušas vai vannas.

Tāpēc LONAS komanda dalās ar padomiem, kā vienkārši kopt vannas istabas tekstilizstrādājumus, lai tie nekļūtu cieti un raupji.

  1. Regulāra mazgāšana

Uz dvieļiem un peldmēteļiem katru dienu nokļūst netīrumi, mūsu ādas šūnas, mati un ādas kopšanas līdzekļu atliekas, kas padara audumus cietus un raupjus. Lai saglabātu dvieļus un peldmēteļus tīrus un mīkstus, tie ir jāmazgā regulāri - reizi nedēļā.

Mazgājot jebkuru audumu, ir ļoti svarīgi ievērot izstrādājumu kopšanas noteikumus. Parasti dvieļus un halātus var mazgāt 40-60 °C temperatūrā. Veļas mazgāšana visaugstākajā atļautajā temperatūrā ir visefektīvākā baktēriju un netīrumu noņemšanā no auduma, taču augstā temperatūrā mazgātais produkts arī ātrāk nolietojas. Šā iemesla dēļ dvieļus un halātus ieteicams mazgāt vienu reizi augstākā temperatūrā un vienu reizi zemākā temperatūrā.

  1. Neizmantojiet mīkstinātāju pārmērīgi

Vai ir nepieciešams pievienot vairāk audumu mīkstinātāja, lai audumi būtu mīkstāki? Lai cik paradoksāli tas neizklausītos, pārāk daudz audumu mīkstinātāja padara dvieļus un peldmēteļus raupjus un cietus. Tas notiek tāpēc, ka audumā uzkrājas neizskalotie atlikumi, kas pēc izžūšanas sacietē.

Tāpēc, ja pēc mazgāšanas pamanāt, ka audumi ir kļuvuši cietāki, mazgājiet tos vēlreiz, pievienojot veļas mašīnā glāzi etiķa. Etiķis attīrīs audumus no mazgāšanas līdzekļa atliekām un noņems smakas.

  1. Izvairieties no veļas balinātājiem

Vai zinājāt, ka veļas balinātājiem ir negatīva ietekme uz auduma šķiedrām? Izmantojot balinātāju, dvieļi un peldmēteļi jau pēc dažām mazgāšanas reizēm kļūst cieti un raupji. Lai saglabātu audumu baltumu, nemazgājiet dvieļus un halātus kopā ar citiem audumiem, pat ja tie ir gaišos toņos.

  1. Sāls, lai mīkstinātu rupjās šķiedras

Ja vēlaties, lai jūsu vannas istabas tekstilizstrādājumi būtu mīksti un pūkaini, vairākas reizes gadā iemērciet tos sāls šķīdumā. Pirms mazgāšanas iemērciet dvieļus un peldmēteļus sāls šķīdumā (2-3 ēdamkarotes sāls uz 5 litriem silta ūdens) un atstājiet tos 30-40 minūtes. Pēc tam visu mazgājiet veļas mazgājamajā mašīnā, izmantojot šķidro mazgāšanas līdzekli.

  1. Žāvējiet žāvētājā vai ēnā

Ja jums ir automātiskais veļas žāvētājs, žāvējiet tajā dvieļus un peldmēteļus. Izņemti no žāvētāja, tie būs mīksti un maigi. Tomēr žāvējot izvairieties no augstām temperatūrām, jo audumi var sarauties.

Ja dvieļi un peldmēteļi tiek žāvēti ārā, centieties tos žāvēt ēnā, jo spilgti saules stari izbalina audumus. Nežāvējiet veļu pārāk ilgi, jo tā kļūs stīva un raupja.

Kvalitatīvi audumi - ilgmūžības garantija

Ja vēlaties, lai jūsu vannas istabas tekstilizstrādājumi kalpotu ilgi un būtu uzticami, vispirms ir jāiegādājas kvalitatīvi izstrādājumi. Nekvalitatīvi audumi, pat ja tie ir kopti saskaņā ar visiem noteikumiem, ātri zaudēs krāsu un kļūs raupji. Ja meklējat kvalitatīvus dvieļus un peldmēteļus, izvēlieties dabīgo šķiedru audumus, kas labi uzsūc ūdeni.

LONAS e-veikals un saloni piedāvā LONAS HOME mīksto, maigo un īpaši izturīgo dvieļu un peldmēteļu kolekciju. Šie vannas istabas tekstilizstrādājumi, kas izgatavoti no dabīgiem un augstas kvalitātes materiāliem, ir viegli kopjami un ilgi kalpos augstā kvalitātē.

Lasīt vairāk: https://www.lonas.lv/lv/212-vannas-istabas-tekstils/