Pledu kopšana - kā kopt vilnas un kokvilnas izstrādājumus?

Pledu kopšana - kā kopt vilnas un kokvilnas izstrādājumus?

Cik patīkami ir aukstā ziemas dienā sasegties mīkstā pledā, dzert karstu tēju un skatīties mīļākās filmas... Vai arī vēsā vasaras vakarā, sarunājoties pagalmā, uz balkona vai terases, ietīt plecus audumā, kas rada siltumu un mājīgumu... Pledus mēs izmantojam bieži un visur, tāpēc ir svarīgi zināt, kā tos pareizi kopt.

Pledu kopšanas īpašības nosaka audums, no kura tas ir izgatavots. Dabīgie pledi parasti ir izgatavoti no vilnas vai kokvilnas. Tāpēc LONAS komanda šodien ir šeit, lai sniegtu jums pārskatu par šo izstrādājumu īpašībām un kopšanu.

Vilnas pledu kopšana

Vilnu un tās izstrādājumus cilvēki augsti vērtē jau kopš seniem laikiem. Vilna ir dabisks produkts, ko radījusi daba, un tai piemīt izcilas īpašības - tā ir mīksta, izturīga, videi draudzīga, spēj uzturēt optimālu ķermeņa temperatūru un tai piemīt dabiska aizsardzība pret netīrumiem - lanolīns, kas neļauj netīrumiem pieķerties pie materiāla.

Vilnas pledu kopšanas īpašības ir atkarīgas no vilnas veida, no kura tie ir izgatavoti. Patiesībā visizplatītākais vilnas pledu veids ir no merino vilnas. Tā ir merino aitu vilna, kurai ne tikai piemīt visas labās vilnas īpašības, bet tā ir arī daudz mīkstāka un maigāka par dabīgo vilnu, turklāt tā nerada kairinošu niezi un tai piemīt antibakteriālas īpašības.

Kad ir pienācis laiks tīrīt vilnas pledu, vispirms pārbaudiet uz auduma norādīto kopšanas etiķeti. Parasti uz tās atradīsiet vienu no šādām tīrīšanas metodēm: 

  • Mazgāšana. Ja uz auduma etiķetes redzat ūdens vannas ikonu, pleds ir mazgājams veļasmašīnā. Mazgājot veļasmašīnā, izvēlieties īpašu vilnas programmu un iestatiet temperatūru 30 °C. Ja redzat ikonu ar roku vanniņā, to var mazgāt tikai ar rokām. Mazgāšanai ieteicams izmantot šķidru mazgāšanas līdzekli ar lanolīnu, kas atjauno tauku līdzsvaru vilnas apmatojumā. Mēs arī iesakām izvairīties no veļas pulveriem, jo to granulas var pilnībā neizšķīst un var iesprūst audumā, tādējādi to noslogojot.
  • Ķīmiskā tīrīšana. Ja uz kopšanas etiķetes redzat burtu "P", tas nozīmē, ka pleds ir piemērots tikai ķīmiskai tīrīšanai. Ķīmiskā tīrīšana ne tikai noņems traipus no auduma, bet arī atjaunos vilnas izstrādājumu pūkainību un mīkstumu.

Tomēr ir vērts zināt, ka vilnas izstrādājumus nav ieteicams mazgāt ļoti bieži. Tie biežāk jāvēdina svaigā gaisā, izvairoties no tiešiem saules stariem.

Kokvilnas pledu kopšana

Kokvilna ir viens no populārākajiem dabisko šķiedru audumiem, ko izmanto visdažādākajos tekstilizstrādājumos. Pledi nav izņēmums. Kokvilnas popularitāti nodrošina tās lieliskās īpašības. Kokvilnas audums ir mīksts un maigs, labi uzsūc mitrumu, ļauj ķermenim elpot, ir izturīgs un nav alerģisks.

Turklāt kokvilna ir kļuvusi arī par pievilcīgu audumu, jo to ir viegli kopt. Kokvilnas pledi neprasa īpašu kopšanu, un tos var mazgāt veļas mašīnā zemā 30 °C temperatūrā vai mazgāt ar rokām. Tomēr kokvilnas pledus parasti nevar žāvēt veļas žāvētājā vai balināt. Vislabāk tiem ir  viegli izspiest lieko ūdeni un žāvēt pakārtus.

LONAS pledi mājas komfortam

Plašajā LONAS klāstā atradīsiet kvalitatīvus un mīkstus pledus no augstas kvalitātes merino vilnas vai kokvilnas.

  • Merino vilnas pledi. Mūsu 100% PREMIUM merino vilna, kas iegūta Mongolijā, tīrākās vilnas audzēšanas valstī pasaulē, ļauj mums izgatavot mīkstus un pūkainus pledus. Pateicoties apstrādes procesam Itālijā, plediem ir kašmira efekts, un tie ir vēl patīkamāki pieskārienam.
  • 100% kokvilnas pledi. LONAS pledi, kas izgatavoti no dabīgas kokvilnas šķiedras, ir ne tikai patīkami silti, bet arī stilīgi papildina jūsu mājas interjeru un var padarīt jūsu guļamistabas gultu vai dīvānu stilīgu.
  • Pārstrādātas kokvilnas pledi. Ilgtspējīgi un videi draudzīgi LONAS pledi ir izgatavoti no GRS (Global Recycle Standard) sertificētas kokvilnas. Mīkstais, maigais audums, kas austs, izmantojot senās aušanas metodes, būs gan stilīgs mājas dekora elements, gan mājīgs sabiedrotais vēsos vakaros.

Lasīt vairāk: https://www.lonas.lv/lv/125-pledi/