Saglabāt mežus zaļus: LONAS iestādīs koku par katru gultu, ko iegādāsies klienti Baltijā

LONAS, Lietuvas gultu, matraču un guļamistabas tekstila ražotājs, jau vairākus gadus ar ilgtspējīgākiem ražošanas risinājumiem demonstrē rūpes par vidi. Rūpīga izejmateriālu un partneru izvēle, radoša atlikumu izmantošana, progresīvas un resursus taupošas ražošanas metodes, kā arī produktu ilgmūžības nodrošināšana ir tikai daži no uzņēmuma darbības principiem. Turpmāk LONAS pievērsīs uzmanību videi ne tikai savās ražošanas un salonu telpās, bet arī ārpus tām. Par katru gultu, ko iegādāsies klienti Baltijā, ražotāja komanda iestādīs vienu koku.

Koki tiks stādīti ar savām rokām

Ideja iesaistīt klientus un vienlaikus sniegt ieguldījumu Lietuvai, kur LONAS aizsākās un veiksmīgi darbojas, radās 30. dzimšanas dienā. Komanda vēlējās atrast veidu, kā šo svarīgo jubileju atzīmēt patiesi nozīmīgā veidā.

"Nākamajā pavasarī mēs iestādīsim koku par katru LONAS gultu, ko 2023. gadā iegādāsies klienti Lietuvā, Latvijā un Igaunijā. Mēs centīsimies, lai tas nebūtu tikai vienreizējs pasākums, bet gan ilglaicīga tradīcija katru pavasari. Tā kā ilgtspēja un vides aizsardzība ir visai komandai tuvas vērtības, esam nolēmuši, ka stādīšanu īstenosim paši - konsultējoties ar mežsaimniekiem, izvēlēsimies piemērotu laiku un kokus, ņemsim rokās lāpstas un stādīsim kokus īstajā šī vārda nozīmē," stāsta Domas Jakutis, UAB "LONAS" vadītājs.

Ražotāja komanda aicinās visus ieinteresētos klientus un partnerus pievienoties stādīšanas iniciatīvai. Ņemot vērā mežsaimnieku ieteikumus, stādīšana ir plānota nākamā gada aprīlī.

Jau ir izvēlēta piemērota vieta jaunā meža dzimšanai Aukštaitijoje, Lietuvā. LONAS dibinātājs, liriķis un liels dabas mīļotājs Kazimieras Jakutis vietu ir atradis, sagatavojis projektu un veltījis šai iniciatīvai.

"Es nesaprotu, kādēļ vajadzētu nocirst liepu, ja tās zari traucē? Vienkārši to apgrieziet! Kāpēc medīt zvērus? Ļaujiet tiem dzīvot. Es vēlos gan ar savu darbu, gan ar dziesmām nodot vēstījumu: es esmu par vilku, par putnu, par koku. Es priecājos, ka visai LONAS komandai rūp daba un vide. Es nevaru vien sagaidīt, kad redzēšu, kā sazaļos jaunie koki," saka K. Jakutis.

4000 gultu gadā

LONAS konsultēsies ar dabas pētniekiem, kuri vislabāk pārzina mežus, to faunu un floru, par to, kādi koki vislabāk iederēsies izvēlētās teritorijas augsnē.

LONAS Lietuvā, Latvijā un Igaunijā pārdod vidēji 4000 gultu gadā, tāpēc paredzams, ka nākamgad vien jaunajā klientu audzētajā mežā tiks iestādīti vismaz 4000 koku.

LONAS klāstā klienti var izvēlēties no 16 dažādiem gultu modeļiem, kurus var pielāgot ar vairāk nekā 500 audumiem, vēlamo izmēru un kāju veidu. Visas gultas ir izgatavotas, izmantojot ilgtspējīgas metodes un izejmateriālus, lai nodrošinātu to ilgmūžību.

Vairāk par koku stādīšanas iniciatīvu var uzzināt ražotāja sociālajos tīklos, tīmekļa vietnē un katrā LONAS salonā Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.