Uzņēmuma “Lonas” pārstāvji: “Miegs un guļamistabas dizains ir kā brāļi dvīņi”

Uzņēmuma “Lonas” pārstāvji: “Miegs un guļamistabas dizains ir kā brāļi dvīņi”

Vai esat sapņojuši gleznas, kas karājas uz jūsu guļamistabas sienas, stāstu? Vai pamostoties pēc slikta sapņa, jūties it kā atgriezies mājās? Bet varbūt, atverot acis, labāk pasmaidīt rītam un iemērcēt kājas mājīgajā paklājā pie gultas? 

Lai gan miegs nav sporta pasākums, bet guļamistaba – nav nekāds muzejs, tomēr arvien biežāk iekārtojot mājas tās īpašnieki īpašu uzmanību pievērš guļamistabas interjeram. Interjera dizaineri uzsver arī to, cik svarīgi ir pareizi aprīkot guļamistabu, jo lielāko daļu laika mēs pavadām šeit, nevis virtuvē vai dušā.

Interjera dizaina veidošana ne vienmēr ir saistīta ar cenu – intīmai un privātai guļamistabas zonai bieži vien jābūt mājīgai pirmkārt mājas saimniekiem.

„Veidojot matraču kolekcijas, gultas un citus guļamistabas akcentus, mēs vienmēr domājam, ka cilvēks, kurš tos izvēlēsies, domā arī par kopējo guļamistabas interjeru. Šeit ir svarīga katra detaļa, kura nekādā gadījumā neierobežojas tikai ar matrača krāsu vai tā cietību. Tā ir gan emocija, gan noskaņa.

Mēs esam cieši saistīti ar dizainu. Lai pēc iespējas spēcīgāk izjustu jaunās tendences, mēs esam iesaistīti dažādos ar to saistītos projektos”, teica matraču ražotāju uzņēmuma “Lonas” vadītājs Lietuvā Doms Jakuti.

Uzņēmums šogad sponsorē pasākumu “Gada interjers/Zelta palete'17”, kurā piešķirta īpaša nominācija – “Labākais guļamistabas interjers".

„Loģiski, ka mūsu nominācija izklausās tieši tā, jo “Lonas” un miegs gadu gaitā ir kļuvuši par vārdiem – sinonīmiem. Sazinoties ar klientiem, mēs zinām, ka miega kvalitāte nav tikai labs matracis vai gulta. Ļoti svarīgi ir sajūta, ko cilvēks izjūt, ieejot savā guļamistabā”, runāja D.Jakutis.

Solidākais interjera profesionāļu konkurss tiek rīkots jau trīspadsmit gadus, un tā mērķis ir veicināt interjera kultūru Lietuvā.

Līdz šim konkursā jau ir piedalījušies vairāk nekā 250 arhitektu un dizaineru, vērtēšanai tika iesniegti vairāk nekā 1300 darbu.

Izsniegtas vairāk nekā 90 “Zelta paletes” – interjera dizaina “Oskari”. Trīs labāko nomināciju uzvarētāji katru gadu dodas aizraujošos ceļojumos.

Konkursa mērķis – atlasīt labākos un interesantākos 2017. gadā realizētus gan Lietuvas, gan ārvalstu arhitektu un dizaineru privāto, publisko un biroju interjera projektus, mudināt oriģinālus, funkcionālus un ilgtspējīgus interjera dizaina risinājumus.

Konkursam ieteiktie interjeri tiek vērtēti trijās kategorijās – privātā dzīvojamā dzīvokļa vai mājas interjers, publiskais (kafejnīca, bārs, veikali utml.) un biroja interjers.

Ir paredzētas 12 īpašas nominācijas: “Labākais krāsu risinājums”, “Labākais apgaismojuma projekts”, “Labākais vannas istabas projekts”, “Labākais guļamistabas projekts”, “Inovatīvākais interjers”, “Par profesionalitāti”, “Tautas interjers”, “Par koksnes profesionālāko izmantošanu interjerā”, “Labākais krāsu risinājums”, “Labākais apgaismojuma projekts”, “Labākais vannas istabas projekts”, “Labākais virtuves projekts”, “Par lietuviešu dizaina popularizēšanu”, “Labākā materiālu kombinācija”, “Labākais interjera fotogrāfs“.

GLabākos interjerus atlasīs īpaša komisija, kurā iekļauti arī atzīti ārvalstu arhitekti. 

„Tas nav vienīgais projekts, kurā piedalās “Lonas”. Šogad esam iesnieguši pieteikumu piedalīties starptautiskā “Red Dot” dizaina konkursā. 2017. gadā mēs piedalījāmies “Dizaina nedēļā” Viļņā, kur prezentējām atjaunoto Trīskrāsu matraču kolekciju, kā arī “Laba dizaina” konkursā”, teica D.Jakutis.