Koka vai ar audumu apvilktas gultas – kādu izvēlēties?

Koka vai ar audumu apvilktas gultas – kādu izvēlēties?

Guļamistabā mēs ne tikai guļam un atpūšamies, bet arī slēpjamies no stresa un ikdienas rūpēm. Tā ir mūsu atpūtas un miera oāze, kurā pavadām aptuveni trešdaļu no visa sava mūža. Šī iemesla dēļ, veidojot vai atjaunojot mājas interjeru, guļamistabas videi jāpievērš īpaša uzmanība. It sevišķi, galvenajam istabas akcentam – gultai.

Lasītāji, kuri jau sākuši meklēt mēbeles, piekritīs, ka tirgū vispopulārākās pašlaik ir koka vai ar audumu apvilktas gultas. Atvieglojot jums izvēles procesu, LONAS komforta meistari norāda uz koka un ar audumu apvilktu gultu savstarpējām atšķirībām, priekšrocībām un trūkumiem.

Kokagultas

Priekšrocības

  • Ilgmūžīgas.
  • Viegli tīrāmas.

 Trūkumi

  • Maza krāsu dažādība.
  • Cieta atzveltne, neērti atspiesties.
  • Masīvums mazās telpās.

Lonas - Koka vai ar audumu apvilktas gultas – kādu izvēlēties?

Koka mēbeles ir latviešu namu rota jau kopš vissenākajiem laikiem. Tika uzskatīts, ka koks padara namu mājīgu, elegantu un greznu. Līdzīgs uzskats saglabājies līdz mūsdienām, un no koka izgatavotas gultas joprojām var lieliski izmantot gan klasiskā, gan modernā guļamistabas interjerā.

Kam pievērst uzmanību?

Gultas ilgmūžība, kopšana un stils atkarīgi no izvēlētās koksnes veida. Kaut arī guļamistabas gultas tiek gatavotas no visdažādākajiem kokiem, pašas populārākās ir priedes, egles, ozola un oša koka guļamistabas mēbeles.

Egles un priedes mēbeles izceļas ar mazāku cenu, jo šī veida koksne ir diezgan mīksta un viegli saskrāpējama. Tomēr vienlaikus gultām, kas izgatavotas no egles vai priedes, piemīt izturība pret netīrumiem, mitrumu un temperatūru izmaiņām. Turklāt šo skuju koku koksne izceļas ar gaišu, zeltainu toni, kas padara istabu mājīgu un dabisku.

Savukārt viens no greznākajiem koksnes veidiem mēbelēm ir ozols. Ne jau bez iemesla šis koks tiek uzskatīts par meža karali – tas ir ļoti stingrs un pret skrāpējumiem izturīgs materiāls, kurš interjerā palīdz radīt ekskluzivitātes iespaidu. Tiesa, kā apgalvo dizaina speciālisti, no šīs koksnes izgatavotas gultas piemērotas tikai plašām guļamistabu telpām. Mazās telpās ozola mēbeles var izskatīties pārāk smagas un masīvas.

Visbeidzot, koka mēbeļu ražotāji atzinīgi vērtē arī osi. Tam ir bālas krāsas koksne, kura maz reaģē uz mitruma izmaiņām vai temperatūras svārstībām, ir izturīga un ilgmūžīga.

Lonas - Koka vai ar audumu apvilktas gultas – kādu izvēlēties?

Ar audumu apvilktas gultas

Priekšrocības

  • Plašs audumu un krāsu sortiments.
  • Komfortablums.

Trūkumi

  • Grūtāk tīrāmas.

Galvenās īpašības, kas izceļ ar audumu apvilktas gultas, – to mīkstums un komfortablums. Ikviens, kuram ir šāda gulta, var apstiprināt, ka lasīt grāmatu vai skatīties filmu, guļot tajā, ir īsta bauda.

Lonas - Koka vai ar audumu apvilktas gultas – kādu izvēlēties?

Cita šī tipa gultu priekšrocība – plašs krāsu un audumu izvēles spektrs. Ja, izvēloties koka gultu, mums tiek piedāvātas tikai dažas dabiskā koka nokrāsu opcijas, tad ar audumu apvilktas gultas dod iespēju izvēlēties no vairākiem desmitiem, bet reizēm pat no vairākiem simtiem dažādu tekstūru, krāsu un nokrāsu.

Kam pievērst uzmanību?

Izvēloties materiālu, tomēr nevajadzētu skatīties tikai uz krāsu vai auduma rakstu. Novērtējiet auduma sastāvu, kvalitāti, kopšanu. Svarīgi ir pārdomāt, kāds audums jums būs piemērotāks – sintētisks vai dabisks. Dabiskie materiāli ir mīkstāki, taču tos ir grūtāk tīrīt. Nedaudz citādāki ir sintētiskie materiāli. Tie ir viegli tīrāmi, tajos tik viegli neiesūcas netīrumi, taču tāds audums ir cietāks, mazāk patīkams mūsu ķermenim.

Lonas - Koka vai ar audumu apvilktas gultas – kādu izvēlēties?

Speciālisti tāpat iesaka izvēlēties gultas, kuru atbalsti apvilkti ar audumu, ja guļamistaba atrodas mājas ziemeļu stūrī vai ja tajā ir vēsāk nekā citās telpās. Gultas atbalsts aizturēs no sienas plūstošo aukstumu, tāpēc gulēt tādā gultā būs daudz siltāk.

Koka vai ar audumu apvilkta – kā izvēlēties?

Izvēloties jums vispiemērotāko risinājumu, būtu jāņem vērā guļamistabas plašums un interjers, personīgās vajadzības un ieradumi, ģimenes situācija. Ja guļamistaba nav plaša, izvairieties no masīvām koka gultām vai gultām ar platu galvgali. Ar tādām istaba vizuāli izskatīsies tikai vēl mazāka. Tāpat, ja audzināt mazus bērnus, izvēlieties ar sintētisku audumu apvilktu vai arī no oša vai ozola izgatavotu gultu. Tās būs vieglāk tīrāmas un izturīgākas pret apkārtējās vides ietekmi. Ja vēlaties piešķirt istabai izteiktāku raksturu un šarmu, vislabākā izvēle – gulta ar daiļu galvas atbalstu.

Tiesa, ja jums vissvarīgākais – komforts un iespēja ērti lasīt, skatīties filmas vai seriālus, tad jūsu izvēļu saraksta augšdaļā būtu jāatrodas ar dabiskiem audumiem apvilktai un polsterētai guļamistabas mēbelei.

Lonas - Koka vai ar audumu apvilktas gultas – kādu izvēlēties?

LONAS gultas – mierīgam un kvalitatīvam miegam

Izstrādājot LONAS guļamistabas gultas, tieksme pēc komforta un kvalitatīvas atpūtas tiek apvienota ar estētiku un izsmalcinātību. Droša gultu konstrukcija, ērti vadāms mehānisms un augstas kvalitātes materiāli nodrošinās ilggadēju ekspluatāciju un vienkāršu gultas lietošanu. Ekskluzīvi galvgaļi padara tās individuālas un unikālas.

LONAS salonos, kuri atrodas Rīgā, kā arī vairākās Lietuvas pilsētās, varat izvēlēties no dažādiem gultas audumu rakstiem, saskaņot spilventiņus un pufus, veidot individuālas kombinācijas, kuras perfekti atbildīs jūsu guļamistabas videi.

LONAS komforta meistari parūpēsies ne tikai par gultas bezmaksas piegādi norunātajā laikā, bet arī saliks to rekordīsā laikā. Gultas piegādei darba laikā vajadzēs veltīt tikai pusstundu, pēc kuras nevajadzēs rūpēties pat par pārpalikušo iepakojumu. Atjaunotas guļamistabas prieks un mierīgs miegs – jūsu mājām.

Vairāk laba miega ieteikumu LONAS Facebook grupā: SALDA MIEGA KLUBS