7 ieteikumi, kā iekārtot nevainojamu guļamistabu

7 ieteikumi, kā iekārtot nevainojamu guļamistabu

Konsultē pieredzējusī interjera dizainere Beata Senkeviča (Beata Senkevič)

Interjera dizaina un projektēšanas studija Interdio

LONAS - Gulta BOSS

 1. Gulta

Gulta neapšaubāmi ir vissvarīgākais guļamistabas elements, kas palīdz izveidot neatkārtojamu atpūtas oāzi. Pirms guļamistabas projektēšanas sākuma svarīgi vienoties par gultas izmēru, ko visbiežāk nosaka guļamtelpas izmēri un izvietojums. Optimāls un īpaši populārs divvietīgās gultas izmērs ir 160 x 200 cm, šāda izmēra gultas ļoti bieži sastopamas kompaktās mājās un dzīvokļos. Plašākos mājokļos var padomāt arī par tā dēvēto King size lieluma gultu, kuras izmēri sākas no 180 x 200 cm. Taču gultas izmērs nav vienīgais faktors — ne mazāk svarīgi ir pareizi izvēlēties arī kvalitatīvu matraci, kas garantēs labu miegu un atpūtu.

LONAS - Gulta FORTE

2. Mēbeles

Galvenais noteikums — “mazāk ir vairāk”. Guļamistabai vajadzētu būt vieglai, tekstūru un krāsu bagātības ziņā nepārslogotai. Istabas centrā dominējošo, istabas stilu atklājošo gultu nevajadzētu apkraut ar smagām korpusa mēbelēm, klubkrēsliem vai plauktiem. Blakus gultai obligāti nepieciešami naktsgaldiņi, ko daudzos gadījumos var aizvietot ar viegliem krēsliņiem vai skapīšiem uz tievām kājām. Piesēšanai lieliski derēs viegls, caurspīdīgs vai gaišas krāsas krēsls. Mantu glabāšanai vajadzētu izvēlēties paslēpjamas skapju sistēmas vai ideālā gadījumā veltīt šim nolūkam atsevišķu tumšu istabiņu.

LONAS - Gulta SONATINA

3. Krāsas

Visilgtspējīgākais ir tāds interjers, ko iespējams vienkārši atjaunot ar sīkiem dekora paņēmieniem. Lai nepieļautu kļūdas, spēlējoties ar košām krāsām, vienmēr var paļauties uz pasteļtoņu, zemes pustoņu bāzes, gaišu sienu un koka detaļu izvēli. Tie ļauj rotaļāties ar krāsainiem sīkumiem, spilveniem, pat aizkariem, viegli izcelt vēlamo krāsu un, kad tā apnīk, nomainīt to pret citu. Vajadzētu ņemt vērā arī krāsu ietekmi uz cilvēka organismu un izvēlēties nomierinošus toņus, piemēram, lavandas, pelnu rozes, olīvu, zaļās tējas u. tml. toņus.

4. Grīda

Guļamistabai vispiemērotākā grīda — dabisks parkets, paklāja segums vai ideālā gadījumā — apsildāmā grīda. Šādā istabā ir patīkami pamosties, staigāt basām kājām. Ja nav iespējas ierīkot īpašu, patīkamāku grīdu tieši šai istabai, vienmēr glābj paklājiņš, kas rotā arī istabas interjeru.

LONAS - Gulta SONATINA

5. Apgaismojums

Tā ir viena no jomām, kurā nepieredzējuši iesācēji pieļauj visvairāk kļūdu. Guļamistabā bieži vispārējais apgaismojums zaudē akcentu apgaismojumam, jo tieši šajā telpā vēlamies īpaši mājīgu puskrēslu un funkcionālu gaismu, par kuru nereti netiek padomāts. Vispārējo apgaismojumu var izveidot ar iebūvējamu lampu vai ar zem griestiem paslēpta apgaismojuma palīdzību, kā arī izmantojot griestu lampas, kuras vienmēr ieteicams novietot pēc iespējas tālāk no gultas galvgaļa, lai ieslēdzot tās nespīdētu acīs. Romantisku puskrēslu radīs grīdas lampas vai stāvlampas, lasīšanai vajadzētu parūpēties par lampām, kas novietotas pie galvgaļa sienas vai uz naktsgaldiņiem.

6. Vairāk atspulgu

Bieži cilvēki, kas iekārto mājokļus, baidās guļamistabā kārt spoguļus. Uz spoguļu virsmām dzimst neatkārtojamas gaismas spēles, tie paplašina telpu, bet, ja novietoti pareizās vietās, tie var atspoguļot tās dekora detaļas, ko vēlaties izcelt. Vienīgais noteikums — nekādu biezu rāmju, kas noslogo interjeru un padara to smagnēju.

7. Kvalitatīva gultasveļa

Tā ir ne mazāk svarīga guļamistabas detaļa par aizkariem, paklājiem un citiem interjera elementiem. Gultasveļas dizainam un krāsai vajadzētu harmoniski saplūst ar interjeru, tā stilistiku. Kvalitatīva gultasveļa bagātina atpūtu un rotā istabu pat tad, ja no rīta nepaspēsiet kārtīgi saklāt gultu.

Attēlos Beatas Senkevičas veidotie guļamistabu interjeri: Interdio

LONAS gultas: BOSS   FORTE   SONATINA