Kā izvēlēties gultu?

Kā izvēlēties gultu?

Gulta ir viens no galvenajiem mūsu miega kvalitātes nodrošinātājiem. Tajā pavadām trešdaļu savas dzīves, tāpēc svarīgi nodrošināt, lai gulta ir ērta miegam. Veca, neērta, čīkstoša gulta var nopietni ietekmēt jūsu miegu un dzīves kvalitāti, var būt muguras, locītavu, muskuļu, kakla zonas un pat galvas sāpju cēlonis, tāpēc izvēlieties labu un ērtu jaunu gultu ir ļoti svarīgi.

Lai gan jaunas gultas izvēle nav ierasta un ikdienišķa darbība, pirms gultas izvēles jāzina dažas būtiskas lietas, kas ļaus izvēlēties atbilstošu gultu, kas apmierinās jūsu vajadzības. Kā izvēlēties atbilstošu gultas izmēru? Kādam būtu jābūt gultas augstumam? Ar ko izceļas uzticamas gultas, un vai tiešām ir svarīga estētika? Uz šo un citiem jautājumiem atbildēsim šajā gultas izvēles gidā.

LONAS - Gulta Boss

Gulta Boss

Gultas izmērs – kā izvēlēties?

Viens no būtiskiem jaunās gultas parametriem ir tās izmērs. Bieži vien iesaka izvēlēties tādu gultas izmēru, kāds bija līdz šim, jo ievērojama gultas izmēru maiņa var kļūt par izaicinājumu jūsu miega paradumiem, rezultātā varētu tikt pavadītas daudzas bezmiega naktis, līdz pielāgosieties izmaiņām. Par nebūtiskām gultas izmēra izmaiņām ir uzskatāmi līdz 20 cm. Par 30 cm vai vairāk platāka vai šaurāka gulta var izsist jūs no jums ierastā miega ritma, tāpēc varētu būt nepieciešams laiks, lai atkal pielāgotos.

Izvēloties gultu, pievērsiet uzmanību tam, vai ir norādīti ārējie vai iekšējie izmēri – šādā veidā būsiet pārliecināti, kādi matrača izmēri jums nepieciešami un cik vietas aizņems gulta jūsu guļamistabā. Šādu informāciju vienmēr var sniegt konsultants, tāpēc nenobīstieties, ja šādu informāciju pirmajā mirklī neatrodat. Tāpat ņemiet vērā ģimenes pieauguma varbūtību, jo tad bieži vien visu atlikušo istabas vietu aizņem zīdaiņa gultiņa. Tāpēc padomājiet, vai tai pietiks vietas un cik plata būs eja.

Vēl viens svarīgs aspekts – guļamistabas lielums. Pirms jaunās gultas izvēles svarīgi novērtēt, kāda izmēra gulta guļamistabā tilps, cik paliks vietas ejai gan gultas sānos, gan galā, kādi būs vai jau ir jūsu esošās guļamistabas gultas galdiņi un cik tiem nepieciešams vietas. Ir novērots, ka cilvēki bieži vēlas lielu gultu, neskatoties uz guļamistabā esošo telpu, taču rezultātā katru dienu cieš no vietas trūkuma, tāpēc pirms gultas pirkšanas padomājiet ne tikai par gultas kvalitāti, bet arī par praktiskām un sadzīves lietām.

LONAS - Gulta Soprano

Gulta Soprano

Vai ir svarīgs gultas augstums?

Gultas augstums būtu jāvērtē katram individuāli. Ja ir augsta gulta, būs daudz vieglāk tajā apgulties un no tās izkāpt. Varēsiet vienkārši nocelt kājas no gultas un iet, izvairoties no papildu kustības nostājoties uz kājām. Līdz ar to samazinās varbūtība, ka nostājoties uz kājām pamodināsiet blakus gulošo, jo būs jāveic mazāk kustību. Lai arī kā būtu, katra vajadzības ir individuālas, tāpēc, ja guļat ar partneru, pirms gultas pirkšanas konsultējieties, vai vēlaties augstāku vai zemāku gultu, un pieņemiet kopīgu lēmumu.

Mantu novietošana

Gulta ar ērtu un plašu veļas kasti uz visiem laikiem atrisinās problēmu – kur novietot veļu un reti izmantojamās mantas. Daudzi izvēloties jaunu gultu un koncentrējoties uz miegu pat neaizdomājas par iespēju pirkt gultu ar ārējām veļas kastēm vai atveramiem pufiem, kuriem parasti ir liels tilpums. Šāda veida papildu telpa atbrīvo piekrauto skapi, nodrošina papildu telpu un ļoti noderīga šajos laikos populārajos mazas platības dzīvokļos.

Ja jums ir svarīgi, lai visas mantas būtu savās vietās, mājās un guļamistabās valdītu kārtība, tad apsveriet par šo piederumu iegādi un gultas funkcionalitātes paplašināšanu. Gan gultas skapīšus, gan pufus var izvēlēties dažādās krāsās un lielumos, tāpēc varēsiet izvēlēties ne tikai nepieciešamā tilpuma un izmēra mantas kastes, bet arī pieskaņot tās interjera krāsu gammai.

LONAS - miegamojo aksesuarai

Pufs un skapītis

Estētika – ilūzija vai būtisks mājas komponents?

Interjera modes tendences diktē, ka gulta nav tikai funkcionāls līdzeklis miegam. Lai arī ne visi par visiem līdzekļiem cenšas veidot māju interjeru, tomēr, lai radītu mājas dizaina nedalāmību un guļamistabas mājīgumu, būtu jāpadomā par gultas krāsu, materiālu struktūru un citām vizuālām detaļām, kuras rada guļamistabas estētiku.

Jūsu gulta visticamāk būs redzamākā mēbele visā guļamistabā, tāpēc tās stilistika ir ļoti svarīga. Izvēlieties gultas krāsu atbilstoši interjerā valdošajām krāsām. Ja jūsu mājās valda tumšas koka krāsas, visticamāk nevēlēsieties pirkt gaiša koka gultas, jo vizuāli tās neiederēsies interjerā. Ja istabai vēlaties piešķirt vairāk rakstura un šarma, noteikti izvēlieties gultu ar galvas balstu. Tās var būt dažādas: koka, ādas, auduma vai ar polsterējumu. Izvēlieties pēc savām prioritātēm un izlemiet, ko labāk vēlaties – ērtību vai tēla radīšanu. Auduma galvas balsti nodrošinās komfortu un būs ērti balstīties, lasot vai skatoties televizoru.

LONAS - Gulta Sonatina

Gulta Sonatina

Atjaunota muzikālā gultu kolekcija LONAS

Patiesībā, katram būtu jāizvēlas jauna gulta ņemot vērā individuālās vajadzības un izpratni, taču tam, lai varētu vieglāk pieņemt lēmumu, radīt unikālu guļamistabas atmosfēru, izvēlēties atbilstošu gan funkcionālām, gan estētiskām vajadzībām atbilstošu gultu, atjaunotā muzikālā gultu kolekcija LONAS piedāvās ekskluzīvi jums pielāgotas gultas īpašības. Kolekcijā ir deviņas gultas un moduļu sistēma JAZZ. Unikālie galvgaļi tām piešķir unikalitāti, bet komforts – unikāla šīs līnijas gultu iezīme. Katra gulta izceļas ar savu raksturu, līdzīgi kā mūzikas stili, savukārt, iespēja izvēlēties gultas audumu, kājiņas, spilvenus un apgaismojumu risinājumus, ļaus jums sajusties pašiem kā radītājiem un nokomplektēt gultu tā, lai tā vispusīgi iederētos jūsu guļamistabas interjerā.

LONAS domā par jūsu komfortu, tāpēc pasūtot gultu, par visu parūpēsimies bez papildmaksas. Piegādāsim, uznesīsim un samontēsim gultu bez maksas un aizvedīsim projām visu pāri palikušo iepakojumu. Uzņemamies visas rūpes, līdz ar to ļaujam baudīt atjaunotās guļamistabas sniegto prieku un komfortu. Ja arī kaut kas notiktu, visām gultām nodrošinām 2 gadu garantiju, kuras laikā nodrošinām vispusīgu palīdzību visos jums svarīgos jautājumos.

Izvēlieties LONAS gultu un baudiet komfortu savā guļamistabā!

Mūzikas gultu kolekcija

Gulta BOSS Gulta PIANO Gulta Forte Gulta Capriccio Gulta Sonatina Gulta Kantata Gulta Soprano

Gulēšanas piederumi

Pufs un skapītis Spilveni Gultu režģi