Kādu audumu izvēlēties gultām un kā par to rūpēties? Tehnisko specifikāciju paskaidrošana un salīdzināšana

Rizvēloties materiālu mēbelēm, ir svarīgi ņemt vērā ne tikai auduma krāsu vai auduma rakstu, bet arī sastāvu, kvalitāti un kopšanu. Ir svarīgi domāt par to, kurš audums jums ir piemērotāks - sintētisks vai dabīgs. Dabiskie materiāli ir mīkstāki, bet tos ir grūtāk tīrīt. Mazliet citādi ir sintētiskie materiāli. Tie ir viegli tīrāmi, tajos grūtāk iekļūst netīrumi un ir tie izturīgāki.

Gobelēna veids
Sastāvs
Martindeila metode
Izbalēšana
Pīlings
Audumu kopšana
Oeko-Tex® Standard 100 sertifikāts
Mājdzīvniekiem draudzīgs (Pet Friendly)
Eksperta komentārs

Lova JAZZ Audinys A220

Speciālisti arī iesaka izvēlēties gultas ar galvgali, kas pārklāts ar audumu, ja guļamistaba atrodas mājas ziemeļu pusē vai ja tajā ir vēsāk nekā pārējās istabās. Gultas galvgalis apturēs aukstumu no sienas, tāpēc gulēt gultā būs siltāk. 

Gobelēna veids

Ir daudz mēbeļu gobelēnu veidu, taču, izvēloties audumu gultām, dekoratīviem spilveniem un guļamistabas mēbelēm pie gultas, mēs izšķiram 3 veidus:

Austs audums ir cieši saausts audums, tas var būt vienkrāsains vai raibs, ar dažādiem rakstiem.

Dirbtinė oda A100

Austs audums 

Mākslīgā ādavai ādas imitācija - ir dabīgās ādas polimēru aizstājējs.

Dirbtinė oda A100

Mākslīgā āda

Velūrs- saukts arī par velvetu, samtu - maigs un mīksts audums. Tam ir blīva, īso pūku virsma, kas ir spīdīga un mīksta. Velūrs ir līdzīgs plīšam, bet velūra auduma pūka ir daudz īsāka.

Veliūras A280

Velūrs

Sastāvs

Kokvilna ir vispopulārākā dabīgā šķiedra, ko izmanto tekstilizstrādājumos. Kokvilnas šķiedru, kas iegūta no kokvilnas auga, var izmantot dažādu audumu ražošanā - dabīgu, kopā ar citām šķiedrām. Kokvilna tiek vērtēta, jo tā ir dabiska šķiedra, kas neizraisa alerģiju, labi absorbē mitrumu, ir viegli kopjama un tai ir ilgs kalpošanas laiks.

Lins ir dabiska šķiedra, kas ir pat vairākas reizes stiprāka par kokvilnu. Pat katru dienu lietojami linu audumi kalpo vairākus gadu desmitus.

Viskozeir dabiska šķiedra, ko ķīmiski iegūst no celulozes. Šķiedra ir viegla, viegli burzās, piešķir produktam greznu izskatu. Audumiem, kas satur viskozi, piemīt maigums, izturība un tie mazāk saveļas. Šāds audums nav izturīgs, mēdz stiepties.

Poliesteris ir sintētiska šķiedra, stipra, bet maiga un ļoti elastīga. Audumi ar poliesteru ir izturīgi pret saules gaismu, mazāk jutīgi pret karstumu nekā citas sintētiskās šķiedras.

Akrils ir izturīgs gandrīz kā neilons vai poliesteris. Audumus, kas satur akrilu, nedrīkst tīrīt ar ūdeni.

Dirbtinė oda A100

Gulta BOSS

Martindeila metode

Auduma nodilumizturības metode (saskaņā ar ISO 12947-2) ir pazīstama arī kā Martindeila tests, ko veic intensīvi berzējot audumu ar metāla diskiem, līdz saplīst vismaz 2 auduma pavedieni. Rezultāts ir skaitlis, kas parāda, cik ciklus audums ir izturējis. Ja rezultāts ir vismaz 5 000 martindeilu, šādu audumu var izmantot mēbelēm. Ir svarīgi pieminēt, ka audumiem, kas izgatavoti no dabīgiem materiāliem, ir zemāki Martindeila metodes rezultāti, un 100% poliestera audumiem ir augsti martindeila rezultāti.

LONAS audumu paletēs ietilpst gan dabiskās šķiedras audumi, gan audumi, kas izgatavoti no 100% poliestera, un kuru martindeila tests sasniedz līdz 170 000.

Piezīme: 100% poliestera audumiem ir ārkārtīgi augsts martindeila rādītājs (no 80 000 un vairāk), tāpēc martindeila testa skala ir noderīga tikai audumiem, kas izgatavoti no dabīgiem materiāliem.

Izbalēšana

Krāsas izbalēšanas tests (saskaņā ar ISO 105-B2) tiek veikts, intensīvi apgaismojot audumu ar ksenona lampām. Rezultāts - skalā no 0 līdz 8 tiek novērtēta auduma izbalēšana, kur 0 ir ļoti slikta izturība pret gaismu, un 8 ir pilnīgi izturīga pret gaismu.

Praktiski visi LONA audumi ir izturīgi pret izbalēšanu un tiek vērtēti pēc rezultātiem no 4 līdz 6.


Pīlings

Pīlinga (saskaņā ar ISO 12945-2) vai citādi dēvējamā velšanās testa mērķis ir noteikt auduma izturību pret pūkas veidošanos uz auduma virsmas berzes dēļ. Audumu berzē ar metāla diskiem abās pusēs 5000 ciklus (izmantojot jau pieminēto Martindeila testa mašīnu) un salīdzina ar sākotnējo auduma paraugu. Skalā no 1 līdz 5 tiek novērtēts, cik daudz audumam ir tendence savelties, kur 1 – audums ļoti stipri mēdz savelties un 5 – pūkas neveidojas.


Audumu kopšana

Mēbeļu audumi dabiski kļūst netīri no ikdienas lietošanas. Tātad rodas jautājums, kā to kopt? Gandrīz visus LONA gultās un mēbelēs izmantotos audumus var tīrīt ar ūdeni. Ja traips ir novecojis - palīdzēs ziepjūdens.

Pašlaik LONA klāstā ir arīvar atrast arī audumus ar Easy life sertifikātiem, kas tiek ražoti, izmantojot īpašas tehnoloģijas, kas aizsargā audumu no izšļakstītiem šķidrumiem (piemēram, kafijas vai sulas) un ir daudz vieglāk kopjami.

Oeko-Tex® Standard 100 sertifikāts

Šis sertifikāts identificē drošus materiālus, kas vidē neizdala toksiskas gaistošas ​​daļiņas. Produkti, kas marķēti ar etiķeti "Uzticība tekstilizstrādājumiem", garantēti nesatur alergēnus, formaldehīdu, smagos metālus vai aizliegtus pesticīdus. Produkti ar šo sertifikātu ir droši un piemēroti pat zīdaiņiem.

Oeko-Tex® Standard 100 tiek izmantots visā pasaulē kā sinonīms atbildīgai tekstilizstrādājumu ražošanai, sākot no izejvielām beidzot ar galaproduktu mēbeļu tirdzniecības centrā.

Gandrīz visi audumi, kas tiek izmantoti Mūzikas gultu kolekcijas ražošanā, ir sertificēti ar Oeko-Tex® Standard 100.

Mājdzīvniekiem draudzīgs (Pet Friendly)

Šim sertifikātam var būt 2 nozīmes: materiāls ir izturīgs pret dzīvnieku nagiem un skrāpējumiem vai materiāls, kas nonāk dzīvnieka kuņģa-zarnu traktā, ir drošs, netoksisks.

Eksperta komentārs

Interjera dizainere Beata Senkevič (interjera dizaina un projektēšanas studija INTERDIO), kurai ir daudzu gadu pieredze, iesaka, kā izveidot nevainojamu guļamistabu. Vairāk lasiet šeit >.